banner3088

Evliya Çelebi'yi andılar

Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Öncü Şahsiyetler Projesi" kapsamında 17. yüzyılda, Osmanlı topraklarını 40 yıldan uzun süren gezen ve gördüklerini Seyahatnâme adlı eserinde toplayan, dünyaca ünlü gezgin Evliya Çelebi için anma programı düzenlendi.

Evliya Çelebi'yi andılar

Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Öncü Şahsiyetler Projesi" kapsamında  17. yüzyılda, Osmanlı topraklarını 40 yıldan uzun süren gezen ve gördüklerini Seyahatnâme adlı eserinde toplayan, dünyaca ünlü gezgin Evliya Çelebi için anma programı düzenlendi.

Mektebim Silivri Kampüsünde gerçekleşen törende, Türk edebiyatının gezi yazısı türünde en önemli eserlerinden biri olan Seyahatname'nin yazarı Evliya Çelebi'nin hayatı öğrencilerin hazırladığı video, drama ve dans gösterileriyle anlatıldı.  Bilim, kültür, sanat ve düşünce adamlarını tanıtmak, öncü şahsiyetler hakkında kültürel etkinlikler gerçekleştirerek öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen etkinliğe Silivri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Alpay Yavuz katılım gösterdi.

YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2250

banner3196