banner3088

İstanbul'da okullar tatil edildi

İstanbul Valisi Vasip Şahin İstanbul’da yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiğini açıkladı.

İstanbul'da okullar tatil edildi

Şahin Twitter’dan yaptığı açıklamada, "Meteorolojik tahminlere göre ilimizde yoğun kar yağışı beklendiğinden 31.12.2015 Perşembe günü eğitim-öğretime bir gün ara verilmiştir" dedi.

İstanbul Valiliğinden yapılan rresmi açıklamada ise şu ifadelere yer verildi;

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelere göre; İstanbul İlinde devam eden kar yağışının zamanla etkisini sürdüreceği ve aralıklarla artarak devam edeceği beklenmektedir.

Kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında meydana getirebileceği olumsuz etkiler göz önüne alınarak, her hangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla; anaokulları, ilk, orta,  liselerde eğitim ve öğretime, özel kreş, gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ve Halk Eğitim Merkezlerinin faaliyetlerine 31 Aralık Perşembe günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür.

Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personeller idari izinli sayılacaklardır.Kamuoyunun bilgilerine sunulur

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2015, 21:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tatilci
Tatilci - 4 yıl Önce

Yer okul tatil

Öğrenci
Öğrenci - 4 yıl Önce

Yani silivri deki okullarda tatil mi

SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3197

banner2251

banner3196