banner3088

Naat-ı Şerif Okuma Yarışması düzenlendi

İlçemizdeki imam hatip okulları arasında Naat-ı Şerif Okuma Yarışması düzenlendi. Önder Yılmaz Sahnesi'nde düzenlenen yarışmaya ilçe protokolünden, eğitimcilerden, vatandaşlardan ve öğrencilerden çok sayıda kişi katıldı.

Naat-ı Şerif Okuma Yarışması düzenlendi

İlçemizdeki imam hatip okulları arasında Naat-ı Şerif Okuma Yarışması düzenlendi. Önder Yılmaz Sahnesi'nde düzenlenen yarışmaya ilçe protokolünden, eğitimcilerden, vatandaşlardan ve öğrencilerden çok sayıda kişi katıldı. Gazi İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin papatya temalı kardeşlik etkinliği yarışmayı renklendirirken ortaokul ve lise kategorilerinin derecesi şu şekilde oldu:

İmam hatip ortaokulları arasında;

1. Nisanur Öztürk(Gazi İmam Hatip Ortaokulu),
2. Zeynep Rana Aslan(Gazi İmam Hatip Ortaokulu),
3. Muhammet Sefa Çetin(Selimpaşa İmam Hatip Ortaokulu).

İmam hatip liseleri arasında;
1.Yıldırım Beyazıt Tepe(Selimpaşa Anadolu İmam Hatip  Lisesi),
2. Zeynep Sude Yalçın ve Şeyma Ay(Silivri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi),
3. Mertçan Yaman(Selimpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi)

Bütün yarışmacı öğrencilere ilçe millî eğitim müdürlüğünce hediye paketi ve katılım belgesi verilirken dereceye giren öğrencilere ayrıca hediye çeki verildi. İlçe Millî Eğitim Müdürü Ahmet Ay, yaptığı teşekkür konuşmasında Ramazan ayının iyi değerlendirilmesi gereken bir ay olduğunu ifade ederek "Peygamberimizi anmanın güzel yollarından biri de Naat-ı Şerif'tir. Edebiyatımız bu anlamda fazlasıyla zengindir. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."dedi

YORUM EKLE

banner3205

banner3387

banner3212

banner3152

banner3196