banner3279

Trakya Üniversitesi Öğretim Üyeleri Beycilerde Öğrencilerle Buluştu

Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyeleri, ‘’Bilim Söyleşileri’’ kapsamında ikinci kez Silivri Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulunda söyleşi gerçekleştirdi.

Trakya Üniversitesi Öğretim Üyeleri Beycilerde Öğrencilerle Buluştu

Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyeleri, Silivri Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu Konferans Salonunda öğrencilerle bir araya gelerek, Popüler Bilim konularında söyleşi gerçekleştirdi.

Program 10:30’da açılış konuşmaları ile başladı. Gelen misafirlere okul tanıtım videosu izletildi. Ardından söz panel başkanı olarak Trakya üniversitesi fen fakültesi biyoloji bölümü bölüm başkan yardımcısı ve Hidrobiyoloji anabilim dalı başkanı Prof.Dr.Belgin ELİPEK’e bırakıldı. Prof.Dr.Belgin ELİPEK ‘’Güncel Çevre Sorunları’’, hidrobiyoloji anabilim dalından Doç.Dr.Utku GÜNER ‘‘’Bilim ve Teknoloji’’, genel biyoloji anabilim dalından Doç.Dr.Burhan ŞEN ‘’Kızıl Gezegen Mars’’ zooloji anabilim dalından Doktor Öğretim Üyesi Mustafa KAYA ‘’Kuş Gözlemciliği’’ ve botanik anabilim dalından Dr.Hüseyin ERSOY ‘’Atalarımızdan Günümüze Bitkisel Besinlerimiz’’ adlı konularda bilgi verdi. Sunumların sonunda öğrencilerle soru-cevap yapıldı.

Okul Müdürü Mustafa ELİBOL ‘’Bugün okulumuzda Trakya Üniversitesinin değerli bilim insanları bir araya geldi.Öğrencilerimiz ve bizler için unutulmaz bir söyleşi oldu.Değerli hocalarımız Prof.Dr.Belgin ELİPEK,Doç.Dr.Utku GÜNER,Doç.Dr.Burhan ŞEN, Doktor Öğretim Üyesi Mustafa KAYA Dr.Hüseyin ERSOY’a teşekkürlerimi sunarım. Okulumuzda gerçekleştirdiğimiz geniş kapsamlı bir programla doğayı, canlıları, evreni ilgilendiren konular hakkında yeni bilgiler öğrendik. Bu konferansın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese, özellikle Trakya üniversitesi Fen fakültesi biyoloji bölümü bölüm başkanı Prof.Dr.Yılmaz ÇAMLITEPE’ye,Silivri Belediyesi ve Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve okul –aile birliği başkanlarıma ve üyelerimize ayrıca teşekkürlerimi sunarım.’’ dedi.

Programın sonunda okul müdürü Mustafa ELİBOL ve okul öğretmenlerinden Aslıhan DİKMEN teşekkür konuşmalarını gerçekleştirerek öğretim elemanlarına plaket ve ağaç bağış sertifikalarını takdim etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
neďet adanır
neďet adanır - 9 ay Önce

safran bitkisi varn nereye satabilirim

banner3205

banner3211

banner3153

banner3196