banner3088

Bankaların yeni kazanç kapısı

Bankalar için para kazanmanın yolu bitmiyor. Bazıları hesap ve kart ekstrelerini bile ücretli yaptı.

Bankaların yeni kazanç kapısı
Bankalar ile tüketiciler arasında yaşanan anlaşmazlıkların ardı arkası kesilmiyor. Kart aidatı, yüksek faiz oranları, hesap işletim ücreti gibi birçok soruna, ekstre ücrteleri de eklendi.

Takvim'in haberine göre, tüketici istemese de evine ya da işyerine ekstre gönderen bazıbankalar, bunun için de tüketiciden habersiz hesabından para kesiyor. Bu sıkıntı özellikle bankakartı hesap özeti gönderiminde yaşanıyor.Tüketiciler Birliği Başkanı Nazım Kaya, bankaların vatandaştan ekstre ücreti almasının haksız bir uygulama olduğunu söyledi. Kaya, "Banka, hesap açarken, ekstre ücreti alınacağını söylemek zorunda. Kredi kartı ekstresinden ücret talep edeceklerse de, bunu sözleşmede belirtmeleri gerekiyor. Ama belirtmiyorlar ve vatandaş sürprizle karşılaşıyor. Ekstreden bile para kazanmaya çalışıyorlar" dedi. Bankaların gönderdikleri ekstreler için 5-6 TL para aldığını belirten Kaya, "Bir A4 kağıdını 5 TL'ye satan bir sektör olur mu? Dünyada örneği yok" diye konuştu.

GÜLDÜREN BAHANE

Tüketiciler Birliği Başkanı Kaya, ayrıca, geçtiğimiz günlerde bir bankanın, şubede yapılan işlemler için 1 lira tahsilat parası alacağını açıkladığını vurgulayarak, şunları kaydetti: "Banka çalışanı meşgul edildiği için böyle bir para talep ediyor. Tüm dünyada ilk kez böyle bir uygulama yapılacak. Gerek ekstre ücretleri gerekse diğer haksız alınan paralarla ilgili tüketici hakem heyetlerine başvurulabilir." 
Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2012, 21:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3212