banner4352

Başkan Yılmaz "Domatesimizi tatmaya bekliyoruz"

banner4243

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 24 Ağustos Cumartesi günü yapılacak 35’inci Değirmenköy Domates Festivali’ne tüm hemşehrilerini davet etti.

Başkan Yılmaz "Domatesimizi tatmaya bekliyoruz"
banner3909

Silivri’nin farklı mahallelerinde üretilen birbirinden lezzetli organik tarım ürünlerine ilgiyi artırmak ve bu ürünleri tüm Türkiye’ye tanıtmak amacı ile düzenlenen tarım festivalleri devam ediyor. Değirmenköy mahalleli çiftçiler tarafından yaklaşık 80 yıldır üretilen ve eşsiz lezzeti ile bilinen Değirmenköy Domatesi’nin geçmiş yıllarda elde ettiği üne yeniden kavuşmasını hedefleyen Silivri Belediyesi, 35’inci Değirmenköy Domates Festivali’ni yarın gerçekleştirecek. Saat 17.00’de yarışmaya katılacak domateslerin kabulü ile başlayacak festivale tüm Silivrilileri davet eden Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Biz İstanbul’a ve Türkiye’ye şunu söylüyoruz; şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için kaçın gelin Silivri’ye. Silivri’de sıcak insanlar, inci gibi sahiller, organik tarımın yapılabileceği topraklar sizleri bekliyor. Herkes hayatında en az bir kez Silivri’yi görmeye gelecek. Çünkü biz tarımda, turizmde, eğitimde, sanatta İstanbul’un marka kenti, Türkiye’nin marka şehri olma yolunda önemli adımlarla yürüyoruz. Tüm İstanbullu hemşehrilerimizi domatesimizi tatmaya Silivri Değirmenköy’e bekliyoruz.” dedi. 
Değirmenköy Mahallesi’nde düzenlenecek festivale gelmek isteyenler için Özel İdare İş Merkezi önünden saat 19.00’da ücretsiz servisler kaldırılacak.

24 AĞUSTOS 2019 CUMARTESİ - FESTİVAL PROGRAMI
17.00 - Domates Yarışması Başvuruları ( Ek Hizmet Binası)
19.00 - Domates Yarışması Jüri Değerlendirmesi

21.00 - Sahne Programları
Silivri Dans Folklor Ekibi Gösterisi
Güzellik Yarışması
İlyas Yalçıntaş Konseri

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2019, 19:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özcan  Büyükoğlu
Özcan Büyükoğlu - 2 yıl Önce

Değirmenköy de ;son 35 yıldır DOMETES lerde görülen ERKEKLEŞME olayına sadece Türkiye de değil,Amerika dahil dünyanın hiçbir ülkesinde çare bulunamadı.35 yıl önce İstanbul haline gönderilen3500 kamyon dometes,şu anda 300 kamyonu zor bulmakda Hastalığa çare bulunamıyor.Pazar yerlerinde DEĞİRMENKÖY dometesi diye satılan dometes Çanakkale dometesi.Diğer önemli nokta yeni nesil tarlada çalışmakdan kaçıyor.Fabrikalarda iş arıyor.Festival işin eğlence yanı.Kendimizi aldatmıyalım.Çare aramaya devam

Deniz
Deniz - 2 yıl Önce

Sayın başkan domates iyi güzel festival hoş iyide bizim dertlerimizle ilgilenmeye ne zaman başlıyacaksınız ben kale mahallesinde havuzlu kahvr mevkiinin orda oturuyorum annem ve babam yaşlı insanlar burası trafiğe kapandığından beri bütün gün bütün gece saat birlere ikilere kadar çocuk parkı haline geldi biz ve bir çok mahalleli şikayetçi çoğuda roman vatandaşlar millet başına bela almak istemiyor siz bu çocuklara bir park alanı tahsis etsenizde mahalleli biraz rahat nefes alsa bütün suç ışıklar denen şaklabanın sözüm ona mahalleye huzur getirecekti azıcık huzurumuz vardı onuda aldı bizden en azından siz birşeyler yapıp bu duruma müdahele ederseniz derizki helal olsun oyumuz boşa gitmedi yok böyle kalsın diyorsanız sizin bileceğiniz iş umarım bu yazım size ulaşır zira makamınızda size ulaşamıyoruz gelinde kapı kapı mahallelinin derdini dinleyin ve gerekeni yapın size oyumuzu bunu tapabilecek biri olduğunuzu düşünerek verdik inşAllah yanılmamışıktır hayırlı günler 5 yıllık görevinizde başarılar

SIRADAKİ HABER

banner4391

banner4349

banner3841