banner3088

Bir annenin feryadı “Kızım gözümün önünde eriyor!”

Serebellar atrofi hastası ve %100 engelli olan minik Alsu için feryat eden anne Gonca Koca ,”Yavrum gitgide eriyor, bitiyor, bir şey yapamıyorum.”diyerek kızının bir an önce sağlığına kavuşabilmesi için yetkililerden yardım istiyor.

Silivri’de oturan Koca çiftinin tedavi mücadelesi kızlarının doğumundan 6 ay sonra başladı. Şu an 5 yaşında ve yüzde yüz engelli olan minik Alsu’nun duyma dışındaki tüm duyularını kaybetmiş durumda. Serebellar atrofi teşhisi konulan minik Alsu, ağzında biriken tükürükleri yutamadığı için sık sık boğulma tehlikesi yaşıyor. Anne Gonca Koca, yaşadıkları evin koşulları uygun olmadığı için Silivri Devlet Hastanesi'nde gözetim altında tutulan minik Alsu’nun başından bir an olsun ayrılamıyor.

Alsu, Serebellar atrofi, kas erimesi ve epilepsi hastası, gitgide eriyor çocuğum, bitiyor. Bir şey yapamıyoruz ”diyen anne Gonca Koca “Bazı ihtiyaçları var onları karşılamamız gerekiyor. Alsu şu an 2 yaşındaki bir çocuğun kilosunda, hiç bir şey yiyemiyor sadece sıvılarla besleniyor. Her geçen gün eriyor yavrum, sırtına yaralar oluştu yatmaktan hasta ve engelli yatağı gerekiyor. Ağzında biriken tükürüğü yutamadığı için çok tıkanıyor. Beyin fonksiyonlarının kontrolü için narkozlu film çekilmesi gerekiyor. İki yıl önce Çorlu’da çekilmişti bir hayırseverin yardımıyla, Silivri Devlet hastanesinde yokmuş bu film, özel hastanelerde var ama onun içinde çok para istiyorlar. Eşim inşaat işçisi, iş bulursa çalışıyor. Kışın zaten iş yok, yazın da iş bulursa çalışıyor. Yarı bodrumdan bozma bir evimiz var. Krediyle almıştık. Bu hastalık sürecinde satmak istedik satamadıkta. Gırtlağımıza kadar borç içerisindeyiz. Her şeyimiz Alsu için gitti, hiç bir şeyimiz yok şu anda. Doktorlar tedavi de vermiyorlar. Ben sadece yavrum biraz daha rahat etsin istiyorum. Evde kırık beşikte yatıyor. Sırtında yaralar çıkmaya başladı. Kremlerle iyileştirmeye çalışıyorum. En azından engelli hasta yatağı olursa biraz olsun rahat eder. Bir de ağzındaki tükürükleri yutamadığı için tükürük makinesi gerekiyor.”diyerek yetkililerden ve yardımseverlerden yardım talebinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 21:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
adımın ne önemi var
adımın ne önemi var - 3 yıl Önce

sevgili silivrililer haydi neredesiniz bir olma birlik olma zamanı küçük bi can insan hayatı söz konusu elimizi vicdanımıza koyma zamanı siyasi parti liderleri belediye başkanım buyrun sizleri de sahalarda görmek isteriz....

İbrahim keskin
İbrahim keskin - 3 yıl Önce

Alsu kızımıza yardım etmek istiyorum, bana ulaşırsanız sevinirim. İbrahim keskin, 0505 8550205

Umut erdem
Umut erdem - 3 yıl Önce

Ya koca Silivri de bu insanlara yardim edecek zengin yokmu kadın fazla bir şey istemiyo olmadı biri kampanya baslatsin bende kararınca yardımcı olurum.

Sezai tekkan
Sezai tekkan - 3 yıl Önce

Her yere yardım elimizi uzatiyoruzda bi kendi vatandaşlarımıza uzatamıyoruz yaziķ illa feryat edecek bizim yetkiler öyle ulaşacak

Ömer yılmaz
Ömer yılmaz - 3 yıl Önce

Gonca hanıma ve ailesine ulaşabilen irtibat vb olan paylaşacak birileri var mı

fahri keser
fahri keser - 3 yıl Önce

arkadaşlar bir yardım hesabı açalım yavrumuzun makinasını ve yatağını alalım ben elimden geleni yapmaya varım

nuran gözel
nuran gözel - 3 yıl Önce

Allah acil sivalar versin ben yardım etmek isderim .lutfen nereye nasıl ulasabilirim ben 3 koli bez ve bir mikdar bara göndermek istiyorum lutfen bana ulasın hangi atresse ve hangi banka hesabına .

EDİTÖR NOTU
EDİTÖR NOTU - 3 yıl Önce

02127280001 VEYA 05467420742 numaralı telefonlardan haber merkezimize ulaşmanız durumunda ailenin iletişim bilgilerini verebiliriz.

banner3205

banner3212

banner2251

banner3196