banner4352

Evinden çıkamayan yaşlı vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor

banner4243

KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA EVİNDEN ÇIKAMAYAN 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIN İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR. GAZİOSMANPAŞA KAYMAKAMLIĞI KURDUĞU ‘VEFA İLETİŞİM MERKEZİ’ ARACILIĞIYLA DIŞARI ÇIKMA YASAĞI OLAN VATANDAŞLARA ERZAK VE SICAK YEMEK DAĞITIMI YAPTI.

Evinden çıkamayan yaşlı vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor
banner3909

Korona virüs tedbirleri kapsamında evinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor. Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı kurduğu ‘Vefa İletişim Merkezi’ aracılığıyla dışarı çıkma yasağı olan vatandaşlara erzak ve sıcak yemek dağıtımı yaptı.

Korona virüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmesiyle birlikte Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı tarafından ‘Vefa İletişim Merkezi’ kuruldu. Yalnız yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların bir telefonla erzak ihtiyaçları karşılanıyor. Gaziosmanpaşa Belediyesi ise ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerini korona virüs salgınına karşı ilaçlayıp sıcak yemek yardımı yapıyor.

Yaşadığı ev dezenfekte edilen ve erzak yardımı yapılan 81 yaşındaki Cüneyt Altunç, “Teşekkür ediyorum, hepinizden Allah razı olsun diyorum, beni burada bırakmadınız diye canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

82 yaşındaki Namık Abdibaş ise, “Allah razı olsun diyorum, başka ne diyebiliriz ki? Başa gelen çekilir artık. Her şeye uyacağız. Can bu, mecburuz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4389

banner4325

banner3841