banner3088

Kale İçi düzenlemelerinde sona doğru

Başkan Işıklar, Fatih Mahallesi’nde devam Tarihi Kale İçi Projesi’ni inceleyerek, mahallede yapılacak son düzenlemeleri ekip arkadaşları ve vatandaşlar ile birlikte değerlendirdi.

Kale İçi düzenlemelerinde sona doğru

Fatih Mahallesi’nde devam eden Tarihi Kale İçi Projesi’ni inceleyen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, esnaf ve vatandaşlara düzenlemeler hakkında bilgi verdi. Fatih Mahallesi’nin örnek bir mahalleye dönüşeceğini belirten Işıklar, aydınlatma ve kent mobilyalarının da yerleştirilmesiyle mahallenin modern ve estetik bir görünüme kavuşacağını belirtti.

Seyir terasında muhteşem manzara

Sona yaklaşan düzenleme çalışmalarında Yarbaşı Sokak’ta oluşturulan Seyir Terası’nı inceleyen Işıklar, kör ve mezbelelik bir alan olan bölgenin üç ayrı kademeyle mahalleye kazandırıldığını ifade etti. Silivri’nin eşsiz manzarasına sahip seyir terasında yeşil alan düzenlemeleri, etkinlik ve oturma alanları oluşturulacak.

Kale Park yanına otopark düzenlemesi

Sokak aralarında araç parklanmasını önlemek amacıyla tek şeritli yapılan yol düzenlemeleri ile Fatih Mahallesi’nin yayalaştırılmasının amaçlandığını ifade eden Işıklar, otopark ihtiyacının Kale Park Sosyal Tesisleri’nin yanına yapılacak yaklaşık 50 araç kapasiteli otopark alanıyla çözüleceğini dile getirdi.

YORUM EKLE

banner3092

banner3205

banner3197

banner2250

banner3196