banner3088

Arakan’a destek eyleminde arbede

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Silivri Şubesi tarafından düzenlenen Arakan’a destek eyleminde arbede çıktı.

“ZULMÜN ARTIK DAYANILACAK HALİ KALMAMIŞTIR”

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Silivri Şubesi tarafından Arakan’a destek amacıyla bir basın açıklaması düzenlendi. Akşam namazı sonrasında Uğur Mumcu meydanında toplanan TÜGVA üyeleri ile Silivri İnisiyatif platformu üyeleri basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada “Myanmar’ın Arakan Eyaleti’nde cereyan eden ve şiddeti giderek artan zulmün artık dayanılacak hali kalmamıştır. Son 1 asırdır batı dünyası tarafından merhamet ve aydınlanma felsefesi olarak lanse edilen "Budizm" dinine mensup eli kanlı teröristler; geçtiğimiz 5 gün içerisinde 3.000'i aşkın çocuk, kadın ve yaşlıyı, kısaca herhangi bir ayrım gözetmeksizin masum Müslüman bir halkı hunharca katlettiler. Müslüman coğrafyanın zengin yeraltı ve yer üstü kaynaklarını 3 asırdır sömüren ve kan gölüne dönen bu coğrafyalarda tetiği sıkan elin aynı güç odaklarının desteğini aldığını biliyoruz. Filistin’de, Suriye’de, Moro’da, Cezayir’de, Doğu Türkistan’da, Etiyopya’da, Bosna’da yaşanan kıyımlar gözümüzün önünde iken; terör ve İslam kelimelerinin aynı cümlede zikredilmesinin, vahşi ve sinsi bir medeniyetin kullanışlı maşalarının yaşanan vahşete meşruiyet sağlaması amacıyla tasarladığı algı operasyonunun bir parçası olduğunu çok iyi biliyoruz. Sömürgeci ülkeler ilkel, barbar ve bencilce davranarak; İslam düşmanlığı odaklı yeni bir küresel sömürge düzeni kurmak amacıyla dünyayı çıkmaz bir yola sürüklemektedirler. Haz ve tüketime endeksli, kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan bu bencil, vahşi ve saldırgan medeniyetin mensuplarını insanlığa davet ediyoruz.” İfadeleri kullanıldı.


SÖZLÜ SATAŞMADA BULUNDULAR

Açıklama sonrasında Silivri Müftüsü İdris Çatmakaş’ın dua yaptığı esnada çevrede bulunan ve ismi öğrenilemeyen iki kadın gruba sözle sataşmada bulundu. Görevli polislerin kadınları alandan uzaklaştırdığı esnada içlerinden birinin “İşid sizsiniz” “Müslümanlar İşid” diyerek bağırması üzerine toplanan grup, kadınların alandan çıkarılmasını istediler. Görevli polislerin araya girmesi olay büyümeden sonlandırıldı. Gruba sözle sataşmada bulunan iki kadın ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2017, 22:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Antepli osman
Antepli osman - 3 yıl Önce

Sizin yapicanız is bukadar olur bunu bile satasmadan yapamıyorsunuz

kamuran
kamuran - 3 yıl Önce

:)demek müslümanlar ışid ha...!!!

Mesut özdemir
Mesut özdemir - 3 yıl Önce

İstedikleri gibi istedikleri yerde konuşurlar hakaret ederler, sonra da "TÜRKİYE'de fikir özgürlüğü yok" derler. Bu zihniyetteki kişilerin ülkeden sürülmesi lazım. İslam düşmanı alayı

SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197