banner3088

"Çanakkale Savaşı bir özgürlük direnişidir”

CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. Yılı dolayısı ile açıklama yayınladı. "Çanakkale Savaşı bir özgürlük direnişidir” diyen Göçengil “Bizi bağımsızlığa taşıyacak adımların ilki olan bu onurlu zaferin 103. yılı kutlu olsun!" İfadesini kullandı.

"Çanakkale Savaşı bir özgürlük direnişidir”

Yazılı olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.;

Bu güzel topraklar bizlere vatan ve özgürlük için canını seve seve veren şehitlerimiz, gazilerimiz ve kahramanlarımızın mirasıdır. Dünya tarihine damgasını vuran Çanakkale Deniz Zaferi halkımızın birlik ve beraberlik içerisinde neler başarabileceğini gösteren parlak bir örnektir. “Çanakkale geçilmez” diyen kahramanlarımız, bağımsızlık ve özgürlük aşkıyla bir destan yazmıştır. Mehmet Akif’in “tarihe sığmaz” diye tanımladığı bu destan bizim de her zaman ışığımızdır. Büyük Atatürk’ün dehasını, komuta yeteneği ve vatan aşkını gösterdiği bu büyük zafer daha sonra Kurtuluş Savaşı’nın yol haritası olmuş, Cumhuriyetimizin temelleri bir anlamda Çanakkale’de atılmıştır.

Bilinmelidir ki, milletimizin büyük zorluklar ve eşi benzeri olmayan fedakârlıklarla kazandığı vatan ve Cumhuriyet sonsuza kadar varlığını sürdürecektir. Çanakkale’de en açık şekilde gözüktüğü gibi karşı karşıya olduğumuz zorluklar ne kadar büyük, tehditler ne kadar yüksek olursa olsun, ülkemiz bu tehditleri yok edecek kudrete sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti’ne, Cumhuriyetin temel değerlerine ve demokrasimize bağlı, kalbi özgürlük aşkıyla atan milyonlar, Çanakkale’de temelleri atılan ülkemizin teminatıdır. Bilinmelidir ki, Türkiye her engeli aşacak, milletimizin hakkı olan çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkma ülküsüne ulaşacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıldönümü nedeniyle başta Büyük Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Suna GÖCENGİL/İlçe Başkanı

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2018, 14:31
YORUM EKLE

banner3205

banner3387

banner3212

banner2251

banner3196