banner3279

CHP’li gençler Dündar ve Gül’ü yalnız bırakmadı

MİT TIR'ları görüntülerinin yayınlanmasına ilişkin soruşturmada tutuklu bulunan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Erdem Gül 92 gün sonra tahliye edildi.CHP Silivri Gençlik kolları yöneticileri de Dündar ve Gül’ü yalnız bırakmadı.

CHP’li gençler Dündar ve Gül’ü yalnız bırakmadı
Kararın duyulmasının ardından pek çok kişi Can Dündar ve Erdem Gül’ü karşılamak için Silivri cezaevine gitti. Karşılamaya giden grup arasında CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcıları Utku Caner Çaykara, Genç Osman Killik, İstanbul Gençlik Kolları İl Başkanı Kenan Otlu, Silivri Gençlik Kolları Başkanı Berker Esen, Küçükçekmece Gençlik Kolları BaşkanıSerkan Soysal ve gençlik kolları üyeleri de yer aldı. 

Uzun süren işlemlerin ardından tahliye edilen Can Dündar ve Erdem Gül çıkışta açıklamalar yaptı. Can Dündar "Küçücük bir çadırın kocaman bir saraya diz çöktürebileceğini gördük. Bizim tahliyemiz Cumhurbaşkanına bir doğum günü hediyesidir" diye konuştu. Erdem Gül ise "Biz çıkıyoruz ama bu Türkiye’de tutuklu gazeteciler sorununun bittiği anlamına gelmez. Bu kararı keşke AYM değilde yerel mahkeme verebilseydi" dedi.


YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner2250

banner3196