banner3088

Metrobüs güzergahı Silivri'ye kadar uzatılıyor

İETT Genel Müdürü Arif Emecen, İBB 2018 bütçesi görüşmelerinde metrobüsün Silivri'ye kadar uzatılacağını açıkladı.

Metrobüs güzergahı Silivri'ye kadar uzatılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Meclisi'nin Kasım ayında düzenlenen bütçe görüşmelerinde bugün İETT yer aldı. İBB Meclis üyelerine seslenen İETT Genel Müdürü Arif Emecen, 2018 yılı İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün bütçesini ve performans programını sundu.  Arif Emecen, dünyanın en büyük ve kalabalık kentlerinden biri olan İstanbul'da günde ortalama 503 yeni aracın trafiğe çıktığını ve yaklaşık 2,5 milyon özel araç, 17 bin 395 taksi, 572 taksi-dolmuş, 6 bin 412 minibüs, 66 bin 269 servis-minibüs ve 6 bin 163 otobüs bulunduğunu söyledi.

METROBÜS SİLİVRİ'YE KADAR UZATILACAK

İETT'nin İstanbul'un can damarı sayılan otobüslerle yılın 365 günü 24 saat kesintisiz hizmet verdiğini ifade eden Arif Emecen, yaş ortalaması 5,15 olan, 3 bin 130 otobüsü ile İETT'nin Avrupa'nın en geç filosu olmaya devam ettiğini belirtti.  Emecen, "İETT, denetim ve yürütümünden sorumlu olduğu Özel Halk Otobüs ve Otobüs A.Ş. otobüsleri ile birlikte günde yaklaşık 50 bin sefer gerçekleştirerek, 4 milyon yolcu taşımaktadır. İstanbul'da kıtalararası yolculuğu hızlandıran metrobüste ise 590 aracımızla hizmet veriyoruz. Yolculuklardaki konforu arttırmak ilk hedefimiz 52 km ve 45 istasyonumuzla birlikte iyileştirme projelerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Planlanan Beylikdüzü-Silivri güzergahı ile İstanbul halkı hızlı ve konforlu ulaşım hizmetlerinden birine daha kavuşacaktır" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Baba Serdar
Baba Serdar - 2 yıl Önce

Silivriye hayırlı olsun bıktık Silivri'nin dandik otobüslerinden hem para veriyoruz hemde rezalet çekiyoruz bu zamanda

Hakan ertas
Hakan ertas - 2 yıl Önce

Nihayet hayirlandik.

Hakan Kara
Hakan Kara - 2 yıl Önce

İlk önce dere ıslağını bitirsinler.

https://goo.gl/REzP3b
https://goo.gl/REzP3b - 2 yıl Önce

Çok duyduk bunları

Yusuf
Yusuf - 2 yıl Önce

Hayırlı olsun Silivri’mize.

Cumcum
Cumcum - 2 yıl Önce

Nihayet

Kimse
Kimse - 2 yıl Önce

Her sene aynı haber her sene aynı yalan yuksrda arkadaşın dediği gibi önce dereyi yapın biz silivri birliğede bineriz. 300 hattına yeterli otobüs var diye geri bildirim yapanlar hala metrobüs diyor. Herkes işine baksın

Emre YB
Emre YB - 2 yıl Önce

iii de ne zaman başlıyacak çalışmalar ???

SIRADAKİ HABER

banner3092

banner2834

banner2252