banner3088

Nusaybin şehitleri memleketlerine uğurlandı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Alıcı ile Jandarma Uzman Çavuş Emre Sarıtaş’ın cenazeleri, düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.

Nusaybin şehitleri memleketlerine uğurlandı

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Nusaybin’de, dün teröristlerin saldırısını sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Alıcı ile Jandarma Uzman Çavuş Emre Sarıtaş için cenaze töreni düzenlendi. 70'nci Mekanize Piyade Tugayı’nda düzenlenen törene, Vali Ömer Faruk Koçak, 70'nci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan, İl Jandarma Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran, Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan ve silah arkadaşları katıldı.
Cenazelerin getirilmesi ile başlayan törende şehitlerin özgeçmişi okundu. Saygı duruşunun ardından silah arkadaşları adına konuşan Jandarma Yüzbaşı Halil Yay, şehitlerin daima Türk milletinin kalbinde yaşadıklarını ve yaşamaya devam edeceklerini belirtti. TSK’nın, Türkiye Cumhuriyetini korumak, kollamak ve muhafaza etme kararından asla vazgeçmeyeceğini vurgulayan Yay, bu uğurda binlerce şehit veren TSK'nın bundan sonra da ne pahasına olursa olsun, ülkenin birlik ve bütünlüğünü korumaya artan azim ve kararlılıkla devam edeceğini anlattı.
Tören, konuşmanın ardından İl Müftü Yardımcısı İsmail Ünal’ın şehit için dua okumasıyla sona erdi.
Ardından, Jandarma Uzman Çavuş Emre Sarıtaş'ın cenazesi İstanbul'un Silivri ilçesine, Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Alıcı’nın cenazesi ise Gaziantep’in Islahiye ilçesine uğurlandı.

TÖREN, CUMARTESİ İKİNDİ NAMAZINDA PİRİ MEHMET PAŞA CAMİNDE
Şehit Uzman Çavuş Emre Sarıtaş için yarın öğle namazında Ataköy 5.kısım camiinde düzenlenecek törenin ardından İkindi namazında Silivri Piri Mehmet paşa camiinde de tören düzenlenecek. Şehit Uzman Çavuş Emre Sarıtaş,törenin ardından Silivri Yeni mezarlıkta bulunan Şehitliğe defnedileceği öğrenildi.İHA

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2016, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3205

banner3212

banner3152

banner3196