banner2836

Silivri Bayrağına sahip çıktı

Silivri Atatürkçü Derneği (ADD)Silivri şubesi tarafından organize edilen “Bayrak yürüyüşü” bugün Silivri Belediyesi önünden başlayarak Atatürk Anıtında sonlandı.

Silivri Atatürkçü Derneği (ADD)Silivri şubesi tarafından organize edilen “Bayrak yürüyüşü” bugün Silivri Belediyesi önünden başlayarak Atatürk Anıtında sonlandı.

ADD Silivri Şubesi tarafından organize edilen ve birçok siyasi parti ve STK’nın destek verdiği “Bayrak Yürüyüşü” bugün gerçekleştirildi. Silivri Belediyesi önünde toplanan grup Atatürk anıtına kadar slogan atarak yürüdü. Atatürk Anıtı önüne gelen grup Saygı duruşu ve İstiklal Marşını okudular. Toplanan gruba hitaben bir açıklama yapan ADD Silivri Başkanı Av.Süleyman Yalçıntaş “Kırmızı rengini şehitlerimizin kanından alan ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsil eden bayrağımıza Lice’de yapılan saldırı  Devletimize ve milletimize yapılmıştır.”dedi.

Yalçıntaş basın açıklamasını şu şekilde sürdürdü “Göndere asılan bayrak bir askerin ve bizlerin canı pahasına koruyacağı en büyük emanettir. Bu saldırıya karşı net tavır almak ve önlemek görevi Anayasal kurumların görevidir.Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa askeri kuvvetlerin gözü önünde Bayrağımızın indirilmesini seyretmiştir.Bu ülkeyi Türk Kürt Alevi Sünni diye ayrıştırıp iç savaş çıkarmaya çalışanlar halkımızın birlik ve beraberlik yaşamaya gayesine çarpacaklardır.ADD şartlar ne olursa olsun o mücadelenin önünde yer alacaktır.Bizler tam bağımsız Türkiye’de şanlı bayrağımızı yeniden dalgalandırmak üzere mücadeleye devam edeceğiz.Söz veriyoruz.”dedi.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar da yaptığı konuşmada “Son zamanlarda geçtiğimiz iki buçuk ay önce meydanlarda anlatmıştım. Silivri çok güzel bir sınav verdi. Demokrasiye Cumhuriyete onun değerlerine sahip çıktığını gösterdi Silivri. Silivri Bayraklarıyla Cumhuriyet değerleriyle sonsuza kadar yaşayacaktır dedi. Buna kararlıyız dedi Silivri ve bundan sonra da demeye devam edecek Silivri.Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır diyor şair.Doğru, ama o toprak üstünde yaşayan insanların özgür,aydınlık,çağdaş,demokrat,fikri hür vicdanı hür insanlar olursa o vatandır.Biz bunu böyle anlıyoruz.Biz insanımıza ,milletimizin değerlerine böyle bakıyoruz.Onu yok etmek isteyenleri onu örselemek isteyenlere onu yıpratmak isteyenlere karşı dimdik ayakta olacağız.Bayrağımız bizim onurumuz bizi var eden bir değerimizdir.Ona uzanan eli hiçbir zaman affetmeyeceğiz.Bütün topluma yapılmış geçmişe ve geleceğe yapılmış bir hakaret olarak görüyoruz.Onun için Cumhuriyet değerleri ,onun simgesi haline gelmiş bayrağımız inançlar ve değerlerimiz sonsuza kadar Silivri’de olduğu gibi bütün ülkede yaşayacaktır.Buna hiçbir güç engel olamayacaktır.Silivri’mizin bu aydınlık insanlarına bu desteği verdikleri için teşekkür ediyorum.”dedi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından grup olaysız dağıldı.


Haberin videosu için alternatif link

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2014, 22:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adnan Göc
Adnan Göc - 5 yıl Önce

ADD.Silivri en büyük sivil toplum örgütüdür

Değirmenköylü
Değirmenköylü - 5 yıl Önce

Bu akşam değirmenköyde vardı Silivri'nin 5 katı katılım vardı belediye Başkanı'da ordaydı ve kalabalıktan dolayı şaşkın ve çok mutluydu

banner2835

banner2253

banner2588