banner3088

Silivri Belediyesi Ata’nın Huzuruna Çıktı

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 74. Yıldönümünde belediye personelini ve ailelerini Anıtkabir’e götürdü.

Silivri Belediyesi Ata’nın Huzuruna Çıktı

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, 10 Kasım törenlerine katılmak üzere Silivri Belediyesi personeli ve ailelerini 14 otobüsle Anıtkabir’e götürdü. 9 Kasım Cuma gecesi belediye önünden hareketle yola çıkan 700 kişi, Mustafa Kemal Atatürk’ün 74. Ölüm yıldönümünde hava muhalefeti ve yoğun kalabalığa rağmen ellerinde karanfil ve bayraklarla Anıtkabir’e yürüdü.

 

IŞIKLAR; “NE SENDEN VAZGEÇERİZ, NE CUMHURİYETİNDEN!”

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 74. yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada; “O, millet egemenliğine inanmış çağdaş demokrasinin temellerini atmıştır. Aziz Türk Milletine çağdaş uygarlık düzeyine yükselme yolunu açan Mustafa Kemal, tüm dünyanın hayranlığını kazanmıştır. Yaşadığımız her geçen gün ve ülkemizin yaşadığı bu günkü şartlar, O’nun değerini bir kat daha arttırmaktadır. Böyle bir lidere sahip olmakla, Türk ulusu olarak onur duyuyor, Atamızı 74. Ölüm yıldönümünde özlem ve saygıyla anıyoruz. Göstermiş olduğun hedefler, azim, ilke ve devrimlerin ışığında; ne Senden vazgeçeriz, ne Cumhuriyetinden!”

 
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2012, 16:04
YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner3152

banner3196