banner3088

Gazeteciler Gününde Şehit Oğlu Yerine Pastayı annesi Kesti

Silivri de gazetecilik yaptıktan sonra vatani görevini yaparken vefat edip Şehit olan Olcay Özcan’ın yaşadığı yer olan Kadıköy Mahallesindeki merkez camiinde Özcan ve ebediyete intikal eden gazeteciler için 10 Ocak Gazeteciler Gününde Cuma Namazına müteakip Mevlit okutuldu.

Gazeteciler Gününde Şehit Oğlu Yerine Pastayı annesi Kesti

Mevlit sonrası Şehit Olcay Özcan İlköğretim Okulu ziyaret edildi. Misafirleri okul girişinde, Kadıköy Muhtarı Mehmet Yeniçiftlik, Şehit Olcay Özcan'ın Annesi Hacı Hatice Özcan ve Ailesi, Okul Müdürü Osman Akgül ile Aile Birliği Üyeleri karşıladı. Okul Aile Birliği ikramlarının ardından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle, günün anısına bir pasta kesildi. Şehit Olcay Özcan'ın yerine pastayı İYİ Parti İlçe Başkanı A.Refik Bek ile kesen Hacı Hatice Özcan bu günün gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ettikten sonra ' 75 yaşında ilk kez pasta kesiyorum, bu günü düzenleyenlere çok teşekkür ediyorum, hepsinden Allah razı olsun ' dedi. Anıların paylaşıldığı ve duygusal anların yaşandığı günün sonunda okul önünde toplu bir fotoğraf çekildi.

BEK TEŞEKKÜR ETTİ

İYİ Parti İlçe Başkanı A.Refik Bek konuyla şu açıklamayı yaptı: Birlikte görev yaptığım şehit gazeteci arkadaşlarım; Olcay Özcan, Recep Bolat ve Rüzgar Hanım ile Silivri de ve bölgemizde gazeteciliğin gelişmesinde büyük katkıları olan, ebediyete intikal eden; Trakya Ekpres Gazetesi Kurucusu Münir Bircan, Yeni Trakya Ekpres Gazetesi Kurucusu Sinan Albayrak, Hürbakış Gazetesi Kurucusu Faruk Öztimur, Hürhaber Gazetesi Kurucusu İlhan Uygun, Anadolu Ajansı ve Hürriyet Gazetesi Muhabiri İsmail Güçlü, Dünya Gazetesi Silivri Temsilcisi Behiye Feza Kaya’nın ve ebediyete uğurladığımız tüm gazetecilerin ruhlarına, 10 Ocak Cuma günü Kadıköy Camiinde Mevlid-i Şerif okuttuk. Mevlit sonrası Olcay Özcan İlköğretim Okulu ziyaret ettik, Şehit Kardeşimiz Olcay Özcan'ın annesi Hacı Hatice Özcan ve Ailesi ile Kadıköy Muhtarımız Mehmet Yeniçiftlik, Okul Müdürümüz Osman Akgül, Aile Birliği Başkanı ve Yönetimi bizleri misafir etti. Göstermiş oldukları misafirperverliklerine şahsım ve arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum.”dedi.

YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2251

banner3196