banner2836

Çocuk sevgisi insan sevgisi için bir ihtiyaçtır.

"Büyük başarılar, değerli anaların yetiştirdikleri seçkin çocukların yardımıyla meydana gelir"

Çocuk sevgisi insan sevgisi için bir ihtiyaçtır.

"Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir."

“Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz."

“Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, Onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır."

“Çocuk sevgisi insan sevgisi için bir ihtiyaçtır."

“Gelecek için hazırlanan vatan evlatlarına, hiçbir güçlük karşısında yılmayarak tam bir sabır ve metanetle çalışmalarını ve öğrenim gören çocuklarımızın ana ve babalarına da yavrularının öğreniminin tamamlanması için hiçbir fedakârlıktan çekinmemelerini tavsiye ederim."

"Hedefe yalnız çocukları yetiştirmekle ulaşamayız! Çocuklar geleceğindir. Çocuklar geleceği yapacak adamlardır. Fakat geleceği yapacak olan bu çocukları yetiştirecek analar, babalar, kardeşler hepsi şimdiden az çok aydınlatılmalıdır ki, yetiştirecekleri çocukları bu millet ve memlekete hizmet edebilecek, yararlı ve faydalı olabilecek şekilde yetiştirsinler! Hiç olmazsa yetiştirmek lüzumuna inansınlar! Okullardan başka; gazeteler, küçük dergiler köylere kadar yayınlanıp dağıtılmalıdır. Bizim köylümüz ne gazete ne dergi okumaz. Bilenler bilmeyenleri toplayıp, okutmayı, onlara okumayı anlatmayı bir vazife bilmelidir."

“Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize tahilin hududu ne olursa olsun, en evvel, her şeyden evvel Türkiye'nin istiklaline, temeli benliğine, milli geleneklerine düşman olan unsurlarla mücadele etmek lüzumu öğretilmelidir."

"Büyük başarılar, değerli anaların yetiştirdikleri seçkin çocukların yardımıyla meydana gelir."

Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk’ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin!.. Bu belli. Fakat zekanı unut!.. Daima çalışkan ol!

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk

HEPİNİZE İYİ TATİLLER ÇOCUKLAR...BOL BOL OYNAYIN.BOL BOL ANI TOPLAYIN.CEPLERİNİZE BOL BOL GÜLÜŞLERİNİZDEN DOLDURUN...DİNLENİN.MÜZİK DİNLEYİN.DOĞAYA KOŞUN VE BAŞÖĞRETMENİNİZ OLAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN YAKTIĞI IŞIĞI TAKİP EDİN,YOKSA KARANLIKTA ÖNÜNÜZÜ GÖREMEZ SAĞLIKLI İLERLEYEMEZSİNİZ...DÜZ YOLDA BİLE DÜŞERSİNİZ...

SEVGİYLE KALIN...

Chenay Kobak

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 16:42

Şenay Kobak

Şenay Kobak


İletişim Hesapları
YORUM EKLE

banner2835

banner2251

banner2588