banner3088

Kaymakam Ali Partal, Mahalle Ziyaretlerini Sürdürüyor

Silivri Kaymakamı Ali Partal, Sorunların yerinde görülüp, çözüm yollarının belirlenmesi ve Kurumlar arasında koordinasyonun sağlanması amacıyla, Silivri Küçüksinekli, Kurfallı ve Bekirli Mahallerini ziyaret ederek toplantı gerçekleştirdi.

Kaymakam Ali Partal, Mahalle Ziyaretlerini Sürdürüyor

Silivri Kaymakamı Ali Partal, Sorunların yerinde görülüp, çözüm yollarının belirlenmesi ve Kurumlar arasında koordinasyonun sağlanması amacıyla, Silivri Küçüksinekli, Kurfallı ve Bekirli Mahallerini ziyaret ederek toplantı gerçekleştirdi. Mahallede yaşayan vatandaşların talep ve isteklerinin alındığı toplantıda, devam eden yatırımlar ve Kurumların çalışması hakkında değerlendirmeler yapıldı.

Toplantıya Kaymakamı Sayın Ali Partal, Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak, Kurum Müdürleri ve Amirleriyle birlikte Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Küçüksinekli mahallesinde gerçekleşen toplantıda vatandaşların genel olarak talepleri şu şekilde oldu.

Tren yolunun yapıldığı esnada konteynırlarla getirilen toprakların yol kenarına bırakıldığı bu toprakların görüntü kirliliği yarattığı bunların alınması ile alakalı, atık su alt yapısı tamamlanan mahallenin atık su arıtma tesisinin yapılacağı yerin belirlendiği, projenin hazırlandığı bilgisi verildi. 2019 yılında mahallenin içinde değişmesi gereken elektrik direkleri ile alakalı görüşmelerin olduğu en kısa sürede çalışmaların başlatılacağı, Silivri genelinde 80 adet büyük direğin kaldırıldığı, mahallede de bu çalışmaların devam ettiği, hava muhalefetinden dolayı çalışmaların yavaşladığı en kısa sürede tamamlanacağı bilgisi verildi.

Kurfallı Mahallesinde İSKİ’nin düzenlemelerinin ardından mangallardan kokunun geldiği, asfaltlama çalışmalarının eksik kaldığı talebi oldu. Elektrik okumaları için 3-4 ayda bir gelindiği emekli maaşı alan kişilerin maddi olarak zorluk çektiği bilgisi verildi. Korunaklı durakların olması gerektiğini söyleyen vatandaşlar aynı zamanda köyde bulunan camiinin eksikleri olduğu lojman’ın tadilat görmesi gerektiğinin altını çizdi. Kuzey Marmara Otoyolunun Alipaşa bölgesinden geçtiği yerlerde parsellemenin olmadığı bundan dolayı da vatandaşların destekleme ve yardım alamadıklarının vurgusu yapıldı.

Bekirli Mahallesinde, gerekli tadilat ve tamir işlerinin gerçekleştiğini şuanda mahalle ile alakalı çalışmalarda sona gelindiği bilgisi verildi. Vatandaşlar, yapılan çalışmalarla ilgili teşekkür etti. Tren istasyonunun girişinde açıkta bir doğalgaz hattının bulunduğunun bilgisini veren vatandaşlar, aynı zamanda eski caminin anıtlar kuruluna bağlı olduğunu burasının tadilat çalışmasının olması gerektiğini vurguladı. İSKİ’nin son çalışmasından kalan malzemelerin olduğu bunların kaldırılması talebi oldu. Mahallede genelde yaşlı nüfusun olduğunu vurgulayan vatandaşlar, sağlık ocağına gidip ilaç yazdırma konusunda zorluk yaşadıklarını kendilerine bağlı doktorlarının kısa süreli aralıklarla gelebilmelerini istedi.

Silivri Kaymakamı Ali Partal, Yarım günde 3 Mahalle ziyareti gerçekleştirerek talepleri dinledi. Yapılan çalışmaların takibini gerçekleştiren Partal, talep edilen çalışmalarla ilgili de süreci takip edeceğinin vurgusunu yaptı.

bolgedehaber.com

YORUM EKLE

banner3205

banner3387

banner3211

banner2252

banner3196