Silivri Belediyesi’nden Kaçak Konteyner Operasyonu

banner4243

Silivri Belediyesi ekipleri tarafından Danamandıra, Sayalar ve Çayırdere mahallelerinde tespit edilen 15 adet kaçak yapıya müdahale edildi.

Silivri Belediyesi’nden Kaçak Konteyner Operasyonu
banner3909

Silivri Belediyesi hazine ve tarım arazileri üzerine inşa edilen kaçak yapı ve konteynerlere göz açtırmıyor. Belediye ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Danamandıra, Sayalar ve Çayırdere mahallelerinde maliye hazinesi ve tarım arazilerine konulan kaçak konteynerler ve tabla betonlar, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Gecekondu Denetim ve Uygulama Birimi ekipleri tarafından 775 Sayılı Gecekondu Kanunu'nun 18. maddesine istinaden kaldırıldı.

İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin de destek verdiği çalışmada 15 adet yapıya müdahale edildi.

BAŞKAN YILMAZ: “MÜCADELEMİZİ KARARLI BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRECEĞİZ”

Kaçak yapılarla ilgili mücadelesini katıldığı her platformda dile getiren Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, belediye ekiplerince gerçekleştirilen kaçak konteyner operasyonuna ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, “İlçemiz genelinde özellikle orman ve tarım arazileri üzerine tamamen haksız, hukuksuz ve kaçak bir şekilde inşa edilen yapılar ve konteynerle ilgili mücadelemiz devam ediyor. Son olarak Danamandıra, Sayalar ve Çayırdere mahallelerimizde hazine ve tarım arazileri üzerine kaçak bir şekilde konuşlandırılan 15 adet konteyner ve tabla beton ekiplerimiz tarafından kaldırıldı. Tarım ve orman arazilerimizi korumak adına bu tarz yapılarla mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdüreceğiz.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kacper
kacper - 12 ay Önce

"..hazine ve tarım arazileri üzerine inşa edilen kaçak yapı ve konteynerlere göz açtırmıyor."

çevrilmiş tel örgüler hiç öyle demiyor ama fotoğraflarda..

Silivrili
Silivrili - 12 ay Önce

Yerinde ve geç kalmış hamle, Devamını bekliyoruz.

Ali akan
Ali akan - 12 ay Önce

Güzel uygulama. Ayrıca Silivri'de neredeyse insandan çok başıboş köpek var sokakta. Belediye bu duruma kayıtsız kalıyor..

Cihan akın
Cihan akın - 12 ay Önce

Tm guzel diyosunda herkese eşit davransaydiniz ya ayni adada adam yapi kayit almiş adam yanindakini konteyneri aliyosun cezayi yaziyosun ama betonarme eve dokunamiyosun ayni adada yan yana yıkıci baskan tek bi sefer silivri sende tadini çikar nasilsa artik sizin icin hayal bile olamaza

SIRADAKİ HABER

banner3974

banner3552

banner4321

banner3841