banner3088

Tiyatro Salonu 27 Nisan’da Açılıyor

Silivri Belediyesi tarafından kent tarihine uygun şekilde restore edilen, Kültür Sokağı içinde yer alan ilçenin ilk Tiyatro Salonu 27 Nisan’da açılıyor.

Tiyatro Salonu 27 Nisan’da Açılıyor

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, bir ilki daha hayata geçirerek ilçenin ilk tiyatro salonunu hizmete açıyor. Yapımı 16. yüzyıla dayanan ve cumhuriyet döneminde yoğurthane olarak kullanılan binalarda restorasyon çalışmaları yaptıran Başkan Işıklar, oluşturduğu Kültür Sokağı’nda Yaşar Kemal Sergi Salonu’nun ardından, şimdi de Tiyatro Salonu’nun açılışına hazırlanıyor.
 
KENT ORKESTRASI KONSER VERECEK
Silivri Belediyesi Tiyatro Salonu, 27 Nisan Çarşamba Günü gerçekleşecek açılış töreniyle hizmete girecek. Açılışta İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası konser verecek. 
 
TİYATRO BİNASINDA NELER YAPILDI?
Tiyatro Salonu, toplam 266 metrekare alan üzerine tek kat, engellilerin erişimine uygun olarak inşa edildi. 70 metrekare sahnesi, profesyonel ses ve ışık sistemi, ısıtma ve soğutma sistemi, havalandırma ve vestiyer kısmı bulunan salon, 200 kişi kapasiteli.

 
ADIM ADIM KÜLTÜR SANAT
İlgisizlikten ve bakımsızlıktan çökmelere, yıkılmalara neden olan yoğurthane binalarını tarihi dokusuna uygun şekilde restore ediliyor. İlk olarak çarşıda bulunan PTT binasını kaldırarak çalışmalara başlayan Başkan Işıklar, 2013 yılında şimdiki adıyla Yaşar Kemal Sergi Salonu’nu restore ederek, nikâh törenlerinden toplantılara, sergilerden söyleşilere birçok etkinliğe ev sahipliği yapan çok amaçlı salonu hizmete açmıştı.
 
SIRADA ÇOK AMAÇLI SALON VE MÜZE VAR
Adım adım gelişerek büyüyen Kültür Sokağı tamamlandığında; Yaşar Kemal Sergi Salonu, Tiyatro Salonu, Çok Amaçlı Salon ve Şehir Müzesi ile ilçe merkezinde kültür kompleksi oluşacak.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
silivrili
silivrili - 4 yıl Önce

adım adım kültür sokağını geliştiriyorsunuz iyi hoş güzel birşey fakat birde sokaktaki tinerci hapçı esrarcı uyuşturucu balici ne tür pislikvarsa onlarıda temizleseniz akşamları artık sokaklar pek tekin değil özellikle çarşı ve sahil artık insanlar sokağa çıkamaz oldular

SIRADAKİ HABER

banner3092

banner2834

banner2250