Vatan Partisi’nden “Adalet Yürüyüşü” açıklaması

Vatan Partisi Silivri İlçe Başkanı Latif Aydın, yaptığı yazılı açıklama ile Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlatmış olduğu “Adalet Yürüyüşü”nü terör örgütlerinin taleplerini dile getirdiği gerekçesiyle eleştirdi.

Vatan Partisi’nden “Adalet Yürüyüşü” açıklaması

Vatan Partisi Silivri İlçe Başkanı Latif Aydın, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin başlatmış olduğu “Adalet Yürüyüşü” konusundaki tavrımızdır.” Diye başlayan bir yazılı açıklama ile Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlatmış olduğu ‘Adalet Yürüyüşü’nü eleştirdi.

CHP Grup Başkan Vekili, Tayyip Erdoğan’ın “savaş suçlusu” olarak Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasını talep etmiştir. CHP, bu açıklamasıyla, PKK ve FETÖ terörüne karşı mücadeleyi savaş suçu saymaktadır. Vatan Partisi’nin bu tavrı paylaşması olasılığı yoktur” diyerek Vatan Partisi ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin aynı safta yer almayacağını belirten Aydın, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına karşı da tepkilerini bağımsız olarak koyduklarını belirtti.

Vatan Partisi Silivri İlçe Başkanı Latif Aydın imzalı yazılı basın açıklaması şu şekilde:

Cumhuriyet Halk Partisi’nin başlatmış olduğu “Adalet Yürüyüşü” konusundaki tavrımızdır.

Vatan Partisi, Bölücü Terör Örgütü PKK’nın yasal uzantısı olan HDP ile ortak eylem içinde bulunmayacaktır. CHP’nin başlattığı Adalet Yürüyüşü’ne HDP de davet edilmiştir ve HDP yöneticileri ve mensupları bu yürüyüşün içindedir. “Adalet Yürüyüşü”  küresel merkezlere seslenerek başlatılmıştır. Yürüyüşte HDP ve FETÖ’nün talepleri dile getirilmektedir. Dahası CHP Grup Başkan Vekili, Tayyip Erdoğan’ın “savaş suçlusu” olarak Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasını talep etmiştir. CHP, bu açıklamasıyla, PKK ve FETÖ terörüne karşı mücadeleyi savaş suçu saymaktadır. Vatan Partisi’nin bu tavrı paylaşması olasılığı yoktur.

Yerel düzlemde de yürüyüş ve eylemler, HDP ile birlikte yapılmaktadır. Kaldı ki, yerel düzlemdeki uygulamalar, Merkezi Yürüyüşe bağlı olarak yürütülmektedir. Bu nedenlerle Vatan Partisi, bölücü örgütlerin ve FETÖ’nün katılımıyla iç cephede çatışma yaratmaya hizmet eden yürüyüşlerin içinde olmayacaktır. CHP’nin bundan sonra yürürlükteki Anayasaya göre, devlet organlarının yapacağı her uygulamayı gayri meşru ilan etmesi de ülkeyi kargaşalıktan başka bir yere sürüklemez.

İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun haksız tutuklanmasına karşı tavrımızı bağımsız olarak ortaya koymuş bulunuyoruz.

Vatan Partisi, HDP ile ortak iktidar projelerinin içinde bulunmayacaktır. HDP ile birlikte Türkiye’nin hiçbir sorunu çözülemez. Çünkü HDP’nin kendisi Bölücü Terör sorununun parçasıdır. Türkiye’nin sorunları PKK/HDP ve FETÖ’nün etkisiz hale getirilmesiyle çözülebilir ve çözülecektir. HDP ile birlikte Türkiye’ye adalet getirilemez, özgürlük getirilemez, insan hakkı getirilemez, hukuk devleti getirilemez, demokrasi getirilemez. Adalet, özgürlük, demokrasi, insan hakları ve hukuk devleti, ancak PKK/HDP’nin ve FETÖ’nün temizlenmesiyle getirilebilir. HDP ile ortak eylemde bulunmak, Millî Hükümet seçeneğinin yaratılmasına zarar verir.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2017, 12:01
YORUM EKLE

banner2763

banner2251

banner2588