banner3088

Hırka-i Şerif ziyarete hazır

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV), Veysel Karani Hz'ne hediye ettiği mübarek Hırka-i Şerifleri, cuma günü Fatih'te Hırka-i Şerif Camii'nde vatandaşların ziyaretine açılacak.

Hırka-i Şerif ziyarete hazır
Hırka-i Şerif, cuma günü ziyarete açılacak. Açılışa, Veysel Karani Hazretleri'nin 59. kuşak torunu Barış Samir ile İstanbul Müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran katılacak.

Hırka-i Şerif'in ziyarete açılış programına Veysel Karani Hz'nin 59. kuşak torunu Barış Samir ile İstanbul Müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran'ın yanı sıra Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Veysel Karani Vakfı yetkilileri de katılacak.

VEYSEL KARANİ HİÇ EVLENMEDİ

Peygamber Efendimiz'in (SAV) miraca yükselirken giymiş olduğu mübarek hırka vasiyeti üzerine Hz. Ali ve Hz. Ömer tarafından Veysel Karani Hz.'ne hediye olarak takdim edildi. Veysel Karani Hz. evlenmediği ve evladı da olmadığı için Hırka-i Şerif vefatından sonra kardeşleri Şihâbeddîn el-Üveysî Hz. tarafından muhafaza edildi. Asırlardır Veysel Karani Hz'nin torunları tarafından muhafaza edilen Hırka-i Şerif, geçtiğimiz sene onarım ve bakımdan geçirildikten sonra tekrar ziyarete açılmıştı. Hırka-i Şerif, Ramazan ayında İstanbullular ve tüm Türkiye'den gelen Hz. Peygamber âşıkları tarafından büyük bir hürmet ve tazimle ziyaret ediliyor.

YENİŞAFAK 
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2012, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3205

banner3211

banner3152

banner3196