banner3088

250 Kg kapağa 1 Tekerlekli sandalye

Silivri Belediyesi ve Silivri Kent Konseyi işbirliğince yürütülen “Plastik Kapak Toplama Kampanyası” öğrencilerin ve duyarlı vatandaşların yoğun ilgileriyle tüm hızıyla devam ediyor.

250 Kg kapağa 1 Tekerlekli sandalye

 

Silivri Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Silivri Kent Konseyi Gençlik Meclisi işbirliğinde, “Haydi hem doğamızı koruyalım, hem de engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıralım” sloganıyla yürütülen “Plastik Kapak Toplama Kampanyası” hızla devam ediyor. Hayata geçirilen bu projeyle, doğada yok olma süresi yaklaşık 1000 yılı alan plastik kapakların toplanarak geri dönüşüme kazandırılması ile hem çevrenin korunmasına, hem de engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştırmaya katkıda bulunulması amaçlanıyor.

 

300 KG PLASTİK KAPAK TOPLANDI

Kampanya kapsamında toplanan her 250 kg plastik kapağa, 1adet tekerlekli sandalye verilecek. Şu ana kadar yaklaşık 300 kg plastik kapak toplanan kampanyaya, okullarda öğrenciler ve duyarlı vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Plastik kapaklar; Silivri Belediye binası, Silivri Belediyesi Mahalle Ek Hizmet binaları ve Silivri Kent Konseyi ofisinde (Makbule Yönel İşhanı Kat:2) toplanıyor. Kampanya ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için Alo Geri Dönüşüm 729 00 51/ Dâhili 515 numaralı telefon aranarak iletişim kurulabilir.

YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner3152

banner3196