banner3070

Bu Meyveler Zayıflatıyor

Yazın gelmesiyle birlikte kadınların bikinide güzel görünme istekleri de artıyor. Serinleten yaz meyveleriyle zayıflamak çok kolay..

Bu Meyveler Zayıflatıyor

Kayısı : Kayısı, zayıflatan meyveler arasında az bilinen ama özel bir öneme sahip bir yaz meyvesidir. Ülkemizde kayısı üretimi bol miktarda yapıldığı için çok şanlıyız. Kayısının kalorisi bir hayli düşüktür. 100 gram kayısıda 60-70 kalori bulunur. olgunlaşmamış kayısının kalorisi çok daha düşüktür. Kayısı yoğun lifli yapısı nedeniyle sindirim esnasında mide ve bağırsaklara bir hayli enerji harcatır. Kayısının kalorisine yakın bir miktardaki enerjiyi vücudumuz kayısıyı sindirmek için harcamaktadır.

 Vücuttan toksin atmak için de faydalanılan kayısı, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve içerdiği yoğun fosfor, çinko ve magnezyum elementleri ile zekayı geliştiriyor, iç organların çalışma düzenini sağlıyor ve yaşlanmayı geciktiriyor.

Kiraz : Kirazı en çok kiraz diyeti ve kiraz sapı zayıflama kürü ile hatırlıyoruz. Kirazın diyet listeleri için bu denli tercih edilmesinin en önemli nedeni, vücuttan ödem atıcı, idrar sökücü ve yağ yakıcı faydaları olan bir zayıflatan meyve olmasıdır. Kirazın detoksifiye etkisini daha da artırmak için yapılması gereken şey, kirazı yoğurt ile birlikte tüketmektir. Kiraz ve yoğurt karışımı, özellikle diyet programlarında akşam yemeği olarak iştah kesici ve tok tutucu olmasından dolayı tercih edilebilir. Tatlı krizine girenlerin kiraz ve yoğurt karışımı imdadına yetişecektir.

Elma: Elma da aynen kirazda olduğu gibi elma diyeti ile hatırda kalıyor. Elmanın fermentasyonundan elde edilen elma sirkesinin zayıflama özelliği ise zaten bilinen bir gerçektir. Kilo vermek için elmanın yeşili daha makbuldür. Özellikle diyetisyenler tarafından ağırlıklı olarak tercih edilen bir zayıflatan meyve olarak elma, içerdiği bitkisel enzimler ve vitaminler ile yağ yakıcı ve metabolizmayı hızlandırıcı bir etki ortaya çıkarmaktadır. Baldır, basen ve kalça bölgesindeki bölgesel yağları ve selülitleri eritmek için günde 2 elma yemek yeterli olacaktır.

Salatalık: Salatalık hem oldukça az kalori ihtiva etmesi, hem de cilde, zayıflamaya ve yaşlanmaya bitkisel çözüm olması hasebiyle bir çokları tarafından tercih edilen bir zayıflama meyvesi olarak tanımlanmaktadır. 1 kilo salatalık veya ondan elde edilen 1 litre salatalık suyu içerisinde yaklaşık olarak 220 kalori vardır. Bu oldukça düşük bir kalori olup insanalrın doğal zayıflama tecrübe yapması için kullanılmaktadır.

Kırmızı Üzüm: 250 gram yani 1 porsiyon kırmızı üzümde yaklaşık olarak 80 kalori barındırmaktadır. Üzümde bulunan meyve şekeri (fruktoz) kan şekerini dengeler ve tatlı krizine engel olur. Üzüm çekirdeğinin faydaları da değinilmeden geçilmemesi gereken bir konudur. Üzüm çekirdeğinde çinko ve magnezyum bolca bulunur. Bu minerallerin metabolizmayı hızlandırma etkisi olmaktadır. Üzümde bulunan bitkisel lifler de bu değerli zayıflama meyvesinin hazmında bağırsakların çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Karpuz: Bol bol karpuz yiyin.. Su ve C vitamini bakımından zengin olan karpuzun bir kasesi veya suyu sadece 80 kaloridir.

 
Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2012, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2834

banner2250