banner3088

Kaş problemine dikkat

Dr. Emrah Çinik, herhangi bir sebeple kaşları dökülen, azalan veya hiç olmayan kişilerin psikolojilerinin olumsuz yönde etkilendiğini söyledi.Dr. Emrah Çinik, kaşların yüzün farklı ifadelerinin oluşmasında, jest ve mimiklerde büyük rol...

Kaş problemine dikkat

Dr. Emrah Çinik, herhangi bir sebeple kaşları dökülen, azalan veya hiç olmayan kişilerin psikolojilerinin olumsuz yönde etkilendiğini söyledi.

Dr. Emrah Çinik, kaşların yüzün farklı ifadelerinin oluşmasında, jest ve mimiklerde büyük rol oynadığını belirtti. Kaşların son derece dikkat çekici olduğunu ve karakteristik yüz ifadesinin oluşmasında estetik kaşların rolünün büyük olduğunu dile getiren Dr. Çinik, "Dökülen veya seyrelen kaşların yerine yenisini çıkartmada kullanılan çeşitli kozmetikler ya da ilaçların faydası yoktur. Tek somut ve gerçek sonuç ancak kaş ekimi ile mümkündür. Kaza, travma, yanıklar, bazı dermatolojik sebepler ve kaşa şekil vermek için çok sık kaş alımı gibi sebeplerden dolayı kaşlar kısmen veya tamamen kaybedilebilirler" dedi.

Kaş ekiminin teknik olarak saç ekiminde olduğu gibi kişinin ense bölgesinden alınan saç köklerinin, kaş açıklığı olan alana yerleştirilmesi işlemi olduğunu ifade eden Dr. Çinik, "Uygulama bir saat sürer ve işlemden 1 gün sonra banyo yapılabilir. Ekilen kaşların uzaması kişiye göre değişmekle beraber iki-altı ay kadar sürer. Yeni ekilen kaşlar, ilk bir yıl içinde kendi kaşlarınıza oranla daha hızlı uzar. Bir yılın sonunda yeni ekilen kaşlar, ekildikleri bölgenin uzama hızına adapte olurlar" açıklamasında bulundu.

Kaş ekiminde kullanılacak tekniğin kişiden kişiye değişmediğini kaydeden Dr. Çinik, "Genelde aynı teknik kullanılır fakat kişinin kaş kaybının derecesi ve dökülme nedenleri kullanılacak teknik konusunda önem arz eder. Uygulama esnasında ağrı hissedilmiyor. İşlemden önce lokal anestezi yapılacak olan alana soğuk sprey ya da pomat uygulanarak acı hissiyatı ortadan kaldırılır. Kaşlara yaptırılan dövmeler bile daha fazla acıya neden olmaktadır" ifadelerini kaydetti.

Dr. "inik, “Kaş ekiminde doğal görünümünün kişinin isteğine bağlı, kişinin nasıl bir kaş istediği çok önemlidir. Ekilecek kaşın kalınlığı, inceliği, açısı kişinin daha önceki kaşına ve saç yapısına uygun olmalı. İstenen kaş şekli ve kalınlığı belirlenir ve önce kalemle çizilerek planlanır, ardından işleme başlanır" dedi.

YORUM EKLE

banner3092

banner3205

banner3212

banner3152

banner3196