banner3088

Silivri’nin ilk ve tek bebek SPA merkezi

Silivri’de açılan bebeklere özel SPA merkezinde önce jakuzide suyun keyfini çıkaran bebekler, daha sonra yapılan masajla ilk SPA deneyimlerini yaşıyor.

Alibey Mahallesi Çağlar Sokak Numara 13’de hizmete açılan “Suda DansBebek SPA merkezi, bebeklere, SPA deneyimi yaşama olanağı sunuyor.

Merkezde bulunan önü camla kaplı jakuzilerde boyun simidiyle suya bırakılan bebekler özgürce hareket ederken, ebeveynleri de bebeklerinin suda yaptığı hareketleri görme imkanı buluyor. Suda vakit geçirdikten sonra masaj yapılan bebeklerin rahatlaması ve vücut gelişimine katkı sağlanması amaçlanıyor.

İşletmenin sahibi Didem Yurtseven yaptığı açıklamada, bebek SPA merkezinde bebeklere ve onların ailelerine hizmet verdiklerini söyleyerek iki aşamalı bakım yapıldığını, bebeklere öncelikle "floating" diye tabir edilen bebek yüzmesi, daha sonra ise bebek masajı yaptıklarını belirtti.

Her bebek için bir ön hazırlık yaptıklarını ifade eden Yurtseven, şöyle konuştu "Suyumuz her bebek için özel hazırlanıyor ve başka bir bebek aynı suya girmiyor. Ailemiz geldikten sonra jakuzimizi dolduruyoruz ve suyumuzu 37 dereceye ayarlıyoruz. Böylece bebeklerimizin vücut ısıları düşmemiş oluyor. Her bebekten sonra suyumuzu boşaltıp organik bir dezenfektanla küvetimizi temizliyoruz. Ailelerin buraya gelirken SPA için herhangi bir malzeme getirmesi gerekmiyor. Biz burada onlara mayo bez ve havlu gibi ihtiyaç duyabilecekleri malzemeleri temin ediyoruz. Hazırlık aşamasıyla beraber ailelerimiz merkezimizde bir saatten fazla zaman geçiriyor."

Yurtseven, "floating"in bebeklerin kas gelişimine büyük yararı olduğunu vurgulayarak, "hareket yeteneği nedeniyle daha çok ebeveynlerine bağlı oldukları için anne ve babadan bağımsız hareket etmek onların öz güvenini geliştiriyor. Bebek masajı ve dokunma da bebeğin sindirim ve kas sisteminin gelişmesine katkı sağlıyor. Özellikle kolik ve gaz sorunu olan bebeklerde bebek masajının rahatlatıcı etkisini görüyoruz." diye konuştu.

Yurtseven, bebekleriyle merkeze gelen ailelerin farklı bir deneyim yaşadıklarını dile getirerek, "Suda özgürce hareket ettikleri için bebekler çok keyif alıyor. Aileler de onların bu keyifli anlarını görünce burada zaman daha da keyifli geçiyor. Burada bebeklerin bu anlarına şahit olmak isteyen sadece anne ve babaları değil, büyük anne, büyük baba, amca, dayı, teyze ve halaları da ağırlıyoruz ”dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 11:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
SİBEL BİLDİRİCİ
SİBEL BİLDİRİCİ - 11 ay Önce

Suyun rengine bayıldım...Yetişkinler için olanını acil bekliyoruz.Yaş aralığı kaçtı:))

SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3211