Aras: “Silivri’nin sportif geleceği garantide”

Silivrispor takımının gelecekteki yıldızlarının oynadığı U-19 takımı zorlu ir müsabaka öncesi Alt Yapı Sorumlusu Vahap Aras tarafından verilen kahvaltıda teknik heyet ve oyuncular bir araya gelerek adeta gövde gösterisi yaptılar.

Aras: “Silivri’nin sportif geleceği garantide”

Grubunda şampiyonluğun en büyük adaylarından olan Silivrispor U-19 takımı oynayacağı zorlu maç öncesinde Silivrispor Altyapılardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Vahap Aras tarafından kahvaltıda bir araya geldiler. Silivrispor Gençlik Geliştirme Direktörü Yılmaz Lise, Silivrispor Altyapı hocaları Oktay Erdem, Metin Karaca ve Silivrispor Kulüp Müdürü Nursal Bilir’in de katılım sağladığı kahvaltıya Silivrispor Genel Kaptanı Yusuf Temel’de katılım sağladı. Oynadığı grupta lider konumda olan takıma ve teknik heyeti ile kahvaltıda bir araya gelen Altyapı Sorumlusu Vahap Aras yaptığı açıklamasında; “Silivrispor olarak özellikle altyapılarda iyi bir ivme yakaladık. Grubunda lider olan U-19 takımımız özellikle a takım hocamız Fahrettin Sayhan tarafından yakından takip ediliyor. Yeni sezonda birkaç genç oyuncumuzla daha profesyonel sözleşme imzaladığımızda kulübümüze yaklaşık 100 bin ila 200 bin TL gelir elde etmiş olacağız.

Yeni sezonda 4 oyuncu daha gözlem altında

Bugün Silivri altyapılarından yetişen Sercan ve Kadir’in haricinde yeni sezonda en az dört oyuncuyu daha profesyonel yapıp geleceğimizin garantisine devam etmek en büyük arzumuzdur. A takım hocamız Fahrettin Sayhan özellikle genç takımlardan 4 oyuncuyu yakın takibe aldığını da çok iyi biliyorum.

Yeni yeni isimler profesyonel listemizde

Geçmişte Silivrispor altyapılarından yetişen Yunus Yaşar, Özgür Ergün, Vahit Yaşar, Oğuz Yavuz gibi isimlerin üstüne ekleyeceğimiz isim sayısı futbolda geldiğimiz noktayı en iyi şekilde özetleyen durumlar olacaktır. Bugün kahvaltıda bir araya geldiğimiz gençlerimizin sportif ahlakı ve oyuncu kaliteleri sadece Silivrispor’a değil ilçe futboluna da katma değer olacaktır.

Takımdaşlık en üst seviyede

Altyapıları iyi çalışan ilçelerde özellikle oyuncu sorunu olmuyor. Geçmişte oluşan bu boşluğu kapatmak için hocalarımız yoğun bir mesai harcamaktadır. Birlik ve beraberliğin üst seviyede olduğu ve takımdaşlığın ön planda olduğu bir Silivrispor altyapısı var. Geleceğimiz iyi yolda. Biz yöneticiler ise üstümüze düşen görevleri layıkıyla yaptığımızda da kazanan ilçemiz sporu olacaktır. Pırıl pırıl gençlere sahibiz. Bu gençlerin özverili çalışmalarıyla ilçemizin ismi her zaman sportif konumda en üst seviyede olacaktır” dedi.

YORUM EKLE

banner2831

banner2253

banner2588