banner3088

Çantaköyspor şampiyonluk ipini göğüsledi 1-2

Grubunda zirve yolunda son maç öncesinde şampiyonluğunu garantilemek isteyen Çantaköyspor çıktığı Bolluca deplasmanında üç puanını ve şampiyonluğunu 2-1 galip gelerek Silivri’ye büyük bir keyifle döndü

Çantaköyspor şampiyonluk ipini göğüsledi 1-2

Bolluca Stadı’nda sağanak bir yağış altında oynanan maça tutuka başlayan konuk ekip Çartaköyspor ikinci yarıda açıldı. Maçın bitiş düdüğü ile birlikte Çarntaköyspor Kulüp Başkanı Devrim Uzun birlikte maçı takip ettiği yönetici arkadaşları ile birlikte teknik patron Gürkan Uzun’u tebrik ettiler. Maça ev sahibi Bolluca takımı hızlı başladı. Müsabakanın daha 8.dakikasında geliştirilen atakta takım kaptanı İsmail Çanta ceza alanı çaprazından mükemmel bir şut çekti ve durumu Bolluca lehine 1-0 yaptı. Bu golün ardından biraz bocalayan Çanta takımı toparlanmakta zorluk çekti. Yağmurun da etkisiyle orta alanı Bolluca takımına kaptıran Çanta takımı ilk yarıda aradığı golü bulamadı ve ilk yarı 1-0 ev sahibi takımın üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci yarı Çanta fırtınası

İkinci yarıya bambaşka bir oyun anlayışı içinde çıkan Çatra takımı ilk yarıdaki kötü oyununu da kenara bıraktığı gözlendi. Maça oldukça hızlı başlayan Çantaspor müsabakanın 57.dakikasında takım kaptanı Şevki’nin attığı penaltı golü ile durumu 1-1’e taşıdı. Bu golün ardından baskıyı arttıran Çanta bir türlü Bolluca kalecisi Vedat’ı geçmekte zorlandı. Müsabakanın 64.dakikasında Çantaköyspor’da Burak kalecinin önde olduğunu görünce yaklaşık 30 metre çaprazdanr kaleye gönderdiği şut gol oldu ve durum 1-2 Çanta lehine oldu. Bu golün ardından müsabakanın 82.dakikasında Bolluca takım kaptanı İsmail ikinci sarıdan kırmızı ile oyun dışı kaldı. Maçta başka gol olmadı ve müsabaka 2-1 konuk ekip Çanta’nın üstünlüğü ile tamamlandı.

Çantaköyspor SAL’da

Ligin bitimine bir haft akala Çantaköyspor aldığı bu galibiyetle şampiyonluğunu ilan etti ve Alibeyspor ile birlikte Süper Amatör Kümeyi garantileyen ikinci Silivri takımı oldu.

Oyuncuları köy halkı karşıladı

Maçın bitiş düdüğü ile birlikte Silivri’ye hareket eden Çantalı oyuncuları Çanta’da mahalle halkı meşalelerle ve araç konvoyu ile karşıladı.

http://enginakin.com.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3212