banner3088

Özel Sporcular Bisiklet Milli Takımı Dünya Şampiyonu

Konya' da yapılan 4. INAS Özel Sporcular Dünya Bisiklet Şampiyonasını sona erdi.

Özel Sporcular Bisiklet Milli Takımı Dünya Şampiyonu

4. INAS Özel Sporcular Dünya Bisiklet Şampiyonası’nda Abdullah Karaca, Hasan İncebacak ve Murat Uğurlu’dan oluşan Bisiklet Erkek Milli Takımı 10.2 km’lik parkuru 15.37.271’lik derecesiyle ilk sırada bitirerek Dünya Şampiyonu oldu.

Canan Ağaoğlu,  Öznur Uysal, Vesile Cerenoğlu’ ndan oluşan Bisiklet Bayan A Milli Takımı 10.2 km’lik parkuru 22.19.257’lik derecesiyle bitirerek altın madalyaya kazanarak Dünya Şampiyonu oldu.

  

İlklerin Sporcusu Canan

Canan Ağaoğlu;  özel gereksinimli bireylerde Silivri’ de Milli Takıma kabul edilen ilk özel sporcu, Dünya şampiyonasına katılan ilk özel sporcu, Dünya şampiyonası’ nda altın madalya kazanan ilk özel sporcu oldu.

 

TUNA’ Bu başka bir mutluluk’

Silivri Özel Sporcular Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Tuna ’Öncelikle erkek ve bayan milli takım sporcularımızı canı gönülden kutluyorum. Emeği geçen herkese teşekkürleri sunuyorum. Müthiş bir şampiyona idi ve çok güzel sonuçlar alındı.

Sporcumuz bisikletin prensesi Canan Ağaoğlu Dünya Şampiyonu Bayan Bisiklet Milli Takımı ile Ülkemizi ve Silivrimizi Uluslararası arenada temsil ederek gururumuz oldu, bu başka bir mutluluk. Silivri Özel Sporcular Spor Kulübü olarak bir ilke daha imza attık, daha büyük başarılara imza atacağımıza hiç kuşkum yok.’

İsmail Tuna;  Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Gürdal Gümüş  ve INAS Avrupa Başkanı Geoff Smedley  ile görüşerek Silivri Özel Sporcular Spor Kulübü’ nün yaptığı aktiviteler hakkında bilgi verdi.


 

 

 

 
Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2012, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3205

banner3211

banner3152

banner3196