banner3088

Google Glass, yeni bir geleceğin sinyallerini veriyor

Giyilebilir teknoloji adı altında üretilen Google Glass, yeni bir geleceğin sinyallerini veriyor.

Google Glass, yeni bir geleceğin sinyallerini veriyor
 Günümüzde insanlar tarafından çokça tercih edilen teknolojik aletlere bir yenisi daha ekleniyor. Google firmasının Project Glass yani Gözlük Projesi olarak adlandırılan bu proje insanlarda merak uyandırıyor. İnsanların hayatını daha da kolaylaştıracak bu proje bazılarına göre cazip gelse de bazı insanlara korku uyandırıyor.

Google Glass, başka bir tabir ile giyilebilir bir bilgisayar olarak da duyulmakta. 25 inçlik bir ekrana sahip olan bu gözlük Android 4.0.4 işlemci ile çalışıyor. 640X360 çözünürlüğe sahip gözlük ile 5 megapiksel fotoğraf ve 720p çözünürlüğünde video kaydedilebilir. Bu bilgisayar bunun dışında WİFİ, Bluetooth gibi özellikleri de barındırmaktadır.

Google Glass, hareket sensörlü, ışık sensörlü ve ses algılayıcı özellikleriyle de tercih edilecekler arasında ilk sırayı alıyor. Teknoloji editörü Tim Stevens’in deneyiminden geçen bu proje beğenilse de ‘’Mükemmel’’ tabirini alamıyor. Stevens, bu gözlüğü ‘havada uçan parıltılar’ olarak da nitelendiriyor ve gün ışığında ekranın net gözükmediğini belirtiyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2014, 11:12
YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner2250

banner3196