banner3088

Beyazay Derneği Silivri’de

Türkiye Beyazay Derneği Silivri Şube Başkanlığını İsmail Tuna yürütecek , Yönetim Kurulu Üyeleri N. Meral Tuna ve Bülent Gündüz’den oluşuyor.

Beyazay Derneği Silivri’de

Genel Başkanlığını Lokman Ayva’nın yaptığı  Beyazay 2007 yılında , kamu yararına çalışan dernek statüsüne kavuşması ile birlikte köklü bir değişim sürecini de başlatmış oldu. Derneğin ismi Türkiye Beyazay Derneği olarak değiştirildi. Hedef kitlesine görme engellilerin yanı sıra tüm engel grubunu da katarak hizmet alanını genişletti.

Yaptığı faaliyetlerle engelliler tarafından büyük beğeni toplayan Beyazay, İstanbul sınırlarını aşarak Anadolu’daki engellilerin de umut ışığı oldu. Kısa sürede hızla büyüyen Beyazay; Antalya, İzmir, Erzurum, Sivas ve Ankara’da birbiri ardına şubeler açmaya başladı. Bugün faaliyette olan Türkiye genelinde 27, yurtdışında 3 şubesi ile Beyazay, ülkemizde yaşayan engelliler için olduğu kadar ülke sınırları dışında da yardım bekleyen engellilerin yaşam kaynağı oldu.


Beyazay;  Eğitim Her Engeli Aşar projesinin yanı sıra, Körlüğün Geleceği, Sınır Tanımayan Engelliler Turkuaz, Özürlü Kariyeri, Mobilişi(ti)m ve Kitap Sevenler projelerini de yürütüyor.Değişen şartlara paralel olarak yurt genelinde yürüttüğü projelerin yanı sıra, AB kapsamında uluslararası proje çalışmalarını da faaliyetleri arasına katmış bulunmaktadır.

 
Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2013, 01:02
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3552

banner3212