banner3088

El Emeği eserler görücüye çıktı

Silivri Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Kursiyerlerinin Yıl Sonu Sergisi açılışında konuşan Silivri Belediye Başkanı Işıklar; “Erkek yetiştirirseniz bir birey, kadın yetiştirirseniz bir nesil yetiştirmiş olursunuz” dedi.

El Emeği eserler görücüye çıktı

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Silivri Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Kursiyerlerinin Kavaklı İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen Yıl Sonu Sergisi açılışına katıldı. Kursiyerlerin bir yıl boyunca ortaya koyduğu el emeği ürünlerin sergilendiği programa; Silivri Kaymakamı Salih Keser, Belediye Başkan Yardımcısı Elif Bilici, AK Parti Silivri Belediye Meclis Üyesi Tamer Akın, Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Kayapınar, Silivri İlçe Müftüsü Mustafa Onat, Silivri Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Yiğit ve birçok eğitimci katıldı.

 

IŞIKLAR; “ÜRETEN, PAYLAŞAN BİR NESİL YETİŞTİRECEĞİZ”

Gerçekleşen sergi açışında bir konuşma yapan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Yüzyıllardır demlenmiş, bizi biz yapan değerleri yasatma arzusundayız.  Gelenek ve göreneklerimizden, milli değerlerimizden birileri istiyor diye vazgeçemeyiz. Bu değerleri yaşatmanın tek yolu var, o da eğitim. Bir erkek yetiştirirseniz bir birey yetiştirmiş olursunuz ama bir kadını yetiştirmek bir nesli yetiştirmek demektir. Kız çocuklarımızı eğiteceğiz. Sosyalleşen, paylaşan, üretip ortaya bir şeyler koyabilen çocuklar yetiştireceğiz. Huzur ve refah içinde yasayacağız. Bu eğitimi ilçemizde verme gayreti olan eğitmenlerimize, Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Sevgiler, saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2012, 23:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3549

banner3212