banner3088

Öğretmen ve öğrencilerimizle gurur duyuyoruz

Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, araştırma tekniklerinin, bilimsel raporlamanın ve bilimsel sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu iş birliği ile hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarına başvuru sonuçları açıklandı.

Öğretmen ve öğrencilerimizle gurur duyuyoruz

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Destekleme Programı başvuruları başlamadan önce proje yürütücülüğü yapacak öğretmenler için Strateji Bölümünden sorumlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Alpay Yavuz ve TÜBİTAK Silivri İlçe Koordinatörü Emine Yıldırım tarafından okul müdür yardımcılarına ve proje yürütücülerine bilgilendirme toplantıları yapıldı.

Katılımcılar, Marmara Üniversitesi ve Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesinde yapılan rehberlik seminerlerine katılım gerçekleştirildi. İlçemizdeki TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Destekleme Programında görev alacak ilköğretim ve ortaöğretim okulları öğretmenler için İstanbul TÜBİTAK İl Temsilcisi Doç.Dr.Çiğdem KILIÇ tarafından rehberlik semineri verildi.

Geçen sene 8 olan başvuru sayısı, özveri ile yapılan seminer ve bilgilendirme toplantılarından sonra başvuru sayısı 40’a açıktı. Türkiye’de 13541 başvuru yapıldı.4678 proje geçti. İstanbul’da toplam 1378 başvuru yapıldı. Kabul edilen proje sayısı 209.

İlçemizde de TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarına başvuru yapan 40 okulumuzdan 20 okulun başvuruları kabul edildi.

Projesi kabul edilen okullarımız;

1.Selimpaşa IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

2.Silivri Fatih Ortaokulu

3.İbrahim Yirik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

4.75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu

5.Değirmenköy Atatürk Ortaokulu

6.Büyük çavuşlu Ortaokulu

7.Ortaköy Sezin Öztaş Ortaokulu

8.Ertuğrul Gazi ortaokulu 9.TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi

10.Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu

11.İBB Abdülezel Paşa Ortaokulu

12.Akören Ümit Aksun Ortaokulu

13.Hasan Sabriye Gümüş Anadolu Lisesi

14.80 Yıl Cumhuriyet Ortaokulu

15.Silivri Ortaokulu

16.Alipaşa Fethi Erkoç Ortaokulu

17.Atatürk Anadolu Lisesi

18.Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu

19.Büyükkılıçlı Ortaokulu

20.Değirmenköy İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi

 Proje başvuru sürecinde emeği geçen başta İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Alpay YAVUZ’ a, TÜBİTAK Silivri İlçe Koordinatörü Emine YILDIRIM’ a, okul yöneticilerimize, proje yürütücülerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2251

banner3196