banner3088

TOKİ’li Gençler Bağımlılığa Karşı

TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri “Bağımlıkla Mücadelede Ailenin Rolü Semineri” ile velileri hem bilgilendirdi hem de onlara keyifli anlar yaşattı.

TOKİ’li Gençler Bağımlılığa Karşı
TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri “Bağımlıkla Mücadelede Ailenin Rolü Semineri” programı düzenledi. Silivri Belediyesi Yaşar Kemal Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen programa, Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Cevat Manavoğlu, TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğretmenleri, öğrencileri ve velileri katıldı.

Okulun Psikolojik Danışmanları Yakup Tümer ve Zehra Pelin Girgin öncülüğünde hazırlanan seminer programına, öğrencilerin sergiledikleri dans gösterileri, skeç ve müzik dinletisi eşlik etti.

Okulun Psikolojik Danışmanı Zehra Pelin Girgin’in açılış konuşmasını yaptığı programda, okulun bir diğer Psikolojik Danışmanı Yakup Tümer de slayt eşliğinde özellikle velileri “bağımlılık ve bağımlılıkla mücadele” konusunda bilgilendirdi. Tümer’in sunumu esnasında sergilenen Ekin Kepçeli ile Şimal Kepçeli’nin “zeybek” oyunu ve Neslişah Sarnık ile Batuhan Uysal’ın Tango gösterisi de izleyicilerden büyük alkış aldı. Dans gösterilerinin sonrasında yine okul öğrencilerinden Burak Demir ve Mevlide Seyhan’ın yazdığı ve Emir Bulut,Oğuzkağan Özel, Ulaş Kağan Çalışkan, Irmak Avcı’nın eşlik ettiği “Sizce Suçlu Kim?” isimli skeç sahnelendi.

Sunum esnasında Yakup Tümer’in Belediye Başkan Yardımcısı Bora Balcıoğlu’na “Gençlerimizin bu tür faaliyetleri gerçekleştirmesi için daha büyük bir salona ihtiyacımız yok mu sizce de?” diye sorması üzerine Balcıoğlu da “Bizler geleceğimizin teminatı olan gençlerimize her zaman değer veriyoruz. Onlar için elimizden geleni de yapmak için çabalıyoruz. Evet, biliyorum Kültür Merkezimiz şu an için Silivri’mize yetmiyor. Ancak hemen bu salonun yan tarafında inşaatı devam eden merkezimiz ile gençlerimize bu imkânların daha genişini sunabileceğiz. Bu programda da emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yakup Tümer’in sunumundan sonra Müzik Öğretmeni Metin Can Erkencigil öncülüğünde sahne alan TOKİ Akustik Grubu üyeleri Tuna Can Erkencigil, Beste Keskin, Mertcan Özkök, Medine Duman, Mert Uçan, Doğukan Çelik ve Ekrem Süer izleyicilere müzik ziyafeti verdi.

Sahnelenen bu mini konser sonrasında da günün anısına çekilen toplu fotoğrafla birlikte program da sona ermiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2015, 21:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197