“Vatan Sevgisine Engel Yoktur”

Silivri Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu öğrencileri hazırladıkları Çanakkale ve 15 Temmuz Direnişini anlatan tiyatro gösterilerini Silivri Açık Ceza ve İnfaz Kurumunda sergileyerek Türkiye de bir ilke daha imza atarak gönüllere taht kurdular.

“Vatan Sevgisine Engel Yoktur”

Protokol ve açık cezaevi mahkûmlarına sergilenen gölge yansıtma yöntemiyle gerçekleştirilen tiyatro gösterisi, duygusal anlar yaşatıp herkesin beğenisini kazandı. Oyunlarında Çanakkale Savaşından ve 15 Temmuz Direnişinden sahneler sergileyen öğrenciler verdikleri mesajla, Vatan Sevgisine Hiçbir Engel olmadığını bir kez daha gösterdiler.

Türkiye’de bir Özel Eğitim Kurumunun, Ceza ve İnfaz Kurumunda sergilediği ilk gösteri olması bakımından anlamlı olan etkinliğin sonunda Silivri Açık Ceza ve İnfaz Kurumu Müdürü Uğur Erdoğan tarafından öğrencilere, Okul Müdürü Bünyamin Kurt’a ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Karipçin’e teşekkür belgesi ve plaket hediye edildi.

banner2829
Bu etkinliğin bir başlangıç olması ve başka alanlarda da işbirliği içerisinde yeni çalışmalar yapılacağı belirtilerek tören sona erdi.


YORUM EKLE

banner2756

banner2252

banner2588