Silivri Er Meydanında Çatırtı Koptu

Silivri Belediyesi tarafından düzenlenen 16. Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Güreşleri büyük mücadelelere sahne oldu. 14 boyda düzenlenen güreşlerde altın kemerin sahibi finalde İsmail Balaban’ı mağlup eden son Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz oldu.

Silivri Er Meydanında Çatırtı Koptu
banner3909
banner4336

59. Yoğurt Festivali kapsamında düzenlenen 16. Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Güreşleri öncesinde Yenici Mehmet'in kabri ziyaret edildi ve anıtına çelenk bırakıldı. Kavaklı Stadı’nda saat 10.00’da başlayan güreşlerde ise pehlivanlar Silivri’de er meydanını adeta salladı. Ata sporumuza sahip çıkmak ve geniş kitlelere duyurmak adına düzenlenen güreşler 30 Ağustos Zafer Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle daha anlamlı bir hâl aldı. 14 farklı boyda gerçekleştirilen organizasyona Kavaklı Stadı ev sahipliği yaptı. Yenici Mehmet Yağlı Güreşlerine aralarında 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin bu yılki altın kemer sahibi Ali Gürbüz, Recep Kara, Şaban Yılmaz ve İsmail Balaban’ın da yer aldığı 24 başpehlivan ile birlikte toplam 259 sporcu katıldı. Adeta bir şenlik havasında geçen organizasyona Silivrililer yoğun ilgi gösterdi.

GÜREŞ MÜSABAKALARI KIRAN KIRANA GEÇTİ

14 farklı boyda düzenlenen 16. Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Güreşleri’nde Minik – I kategorisinde; Adnan Osman birinci, Yiğit Kabaktaş ikinci, Mustafa Yanmaz ve Mushap Umeyir Kılıç üçüncü oldu. Minik – II kategorisinde ise; Muhammet Özer birinci, Ömer Koçer ikinci, Buğra Kavak ve Fahrettin Adil Çelik üçüncü oldu. Teşvik – I kategorisinde; Emirhan İbrahim Doğan birinci, Barış Dalca ikinci, Can Ergen ve Mehmet Hilmi Culfa üçüncü olurken Teşvik – II kategorisinde ise; Caner Aslan birinci, Kuzey Mahir İldem ikinci, Ersan Takın ve Emir Mücahit Yılmaz üçüncü oldu. Tozkoparan kategorisinde; Özer Özgür Aslan birinci, Kamilhan Gezen ikinci, İsmail Gençer ve Metehan Resul Ballı üçüncü oldu. Ayak kategorisinde; Oğulcan Yurdakul birinci, Batuhan Kucur ikinci, Enver Kazımoğlu ve Serkan Tarım üçüncü oldu. Deste Küçük kategorisinde; Murat Gonca birinci, Y. İslam Taş ikinci, Mustafa Sevinç ve Caner Baysal üçüncü oldu. Deste Orta kategorisinde; Furkan Has birinci olurken, Ersin Atar ikinci, Emirhan Taş ve Sedat Sayan üçüncü oldu. Deste Büyük kategorisinde; Enes Özbek birinci, Hayrettin Şen ikinci, Hakan Tekel ve Ramazan Kayacan üçüncü oldu. Küçük Orta Küçük kategorisinde; Yunus Emre Akman birinci, Temel Altıntaş ikinci, Serkan Karabulut ve Ünal Kayhan üçüncü oldu. Küçük Orta Büyük kategorisinde; Mert Arıcı birinci, Abdülhamit Ak ikinci, Oğuzhan Ünal ve Furkan Güler ise üçüncü oldu. Büyükorta kategorisinde; İsmet Karabulut birinci, Abdullah Açıkgöz ikinci, Bayram Aslantaş ve Halilcan Dağcan üçüncü oldu. Başaltı kategorisinde ise; Abdülrefik Öner birinci, Yıldıray Pala ikinci, İsmail Çırak ve Serdar Yıldırım üçüncü oldu.

ALTIN KEMERİN SAHİBİ ALİ GÜRBÜZ OLDU

Yenici Mehmet Yağlı Güreşleri’nde büyük bir merakla beklenen baş kategori mücadelelerinde seyirciler adeta hop oturup hop kalktı. Zorlu ve seyir zevki yüksek kıyasıya mücadelelerin yaşandığı baş kategoride 660. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin bu yılki altın kemer kuşananı Ali Gürbüz finalde İsmail Balaban’ı yenerek altın kemerin sahibi oldu. Bu kategoride ikinci İsmail Balaban olurken, Yıldıray Akın ve Ünal Karaman ise üçüncü oldu. Başpehlivan Ali Gürbüz’e altın kemerini Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz takdim etti.

Yenici Mehmet Yağlı Güreşleri’ne; Silivri Kaymakamı Ali Partal, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4391

banner4349

banner3841