banner3279

Açık hava planlarınızı ertelemeyin

Meteoroloji son hava durumu raporunu yayımladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre yurt genelinde güneş yüzünü gösterirken, Karadeniz kıyılarında ve Doğu Anadolu'nu kuzeyinde sağanak yağış bekleniyor.

Açık hava planlarınızı ertelemeyin

Meteoroloji, 28 Eylül Cumartesi ve 29 Eylül Pazar günüyle ilgili son hava durumu tahminlerini paylaştı.Açıklamaya göre, Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında yağış bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Sakarya, Karabük ve Tokat çevreleri ile Van’ın kuzey kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Giresun ve Trabzon çevreleri ile Artvin’in iç kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin’in kıyı ilçelerinde yerel olmak üzere çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kastamonu ve Sinop'un kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Sakarya çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2019, 10:44
YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2252

banner3196