Fatih Mahallesi’nde çalışmalar devam ediyor

Fatih Mahallesi’nde devam eden Tarihi Kale İçi Projesi’ni inceleyen Başkan Işıklar, esnaf ve vatandaşlara düzenlemeler hakkında bilgi vererek çalışmaların Mayıs ayı sonuna kadar bitirileceğini dile getirdi.

Fatih Mahallesi’nde çalışmalar devam ediyor

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Fatih Mahallesi’nde devam eden Tarihi Kale İçi Projesi çalışmalarını inceledi. Çalışanlara kolaylıklar dileyen Işıklar, bölge esnafı ve vatandaşlarla sohbet etti. Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyleyerek, Fatih Mahallesi’nin örnek bir mahalleye dönüşeceğini belirten Başkan Işıklar, düzenlemeleri Mayıs ayı sonuna kadar bitirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Fatih Mahallesi’nde neler yapılıyor?

banner2829
Tüm cadde ve sokaklarının modern kent mobilyalarıyla, estetik aydınlatmasıyla tarihi dokusuna uygun olarak yenileneceği Fatih Mahallesi’nde; Boyacı Bayırı Meydan Düzenlemesi, Turgut Reis İ.Ö.O Bahçe Duvarı ve Kaldırım Düzenlemesi, Havuzlu Meydan Belediye Kültür Evi, Eşref Çavuş Sokak Meydan Düzenlemesi, Fatih Camisi Çevresi, Aziz Nektaryus’un Evi, Tarihi Sarnıcın Bulunduğu Alan ve Tarihi Hamamın Restorasyonu yapılacak. Fatih Mahallesi Tarihi Kale İçi düzenleme çalışmaları kapsamında; Havuzlu Kahve Meydanı ve 40 ayrı sokak olmak üzere yaklaşık 41.000 m²’lik alanda çalışma yapılacak. Sokak düzenlemeleri kapsamında; 4600 metre gri granit ve siyah bazalt bordür, 36.200 m², 8 cm kalınlığında tamburlanmış gri granit ile siyah bazalt taşlar kullanılacak olup, Havuzlu Kahve Meydanı için özel olarak yapılan proje kapsamında ise; 4.500 m², 8 cm kalınlığında gri granit ve siyah bazalt plak kullanılacak.

Tüm sokaklar yenileniyor

Tüm sokakların yenilenerek düzenleneceği Fatih Mahallesi’nde; Ata Biçen, Ay Sokak, Aydın, Bahariye, Böcekhane, Çamlıçeşme, Dibek, Emin Caddesi, Erbaş, Eşref Çavuş, Ethem Öpçin, Fatih Cami Sokak, Fatih Çeşme, Fethi Elmas, Feyzullah Işıklar, Gökçedeniz, Hamam, Hikmet Çolak, Hüseyin Öpçin, Işıklar, İbrahim Argıç, İbrahim Kandemir, İclaliye, Kalebedeni, Kırkale Kapısı, Külhan, Maliyeci Kemal Ertaş, Mektep, Mısra + Mustafa Bingöl, Nurdan, Ortaçeşme, Ramazan Sezginer, Sarnıç, Soğukkuyu, Şaban Demiray, Taşmektep, Tavanlı Çeşme, Yarbaşı, Yoğurtçu ve Zükür Mektep Sokakları, özel aydınlatmaları, yeşil alan düzenlemeleri, oturma alanları ve seyir teraslarıyla modern bir kimlik kazanacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aykut Altınsoy
Aykut Altınsoy - 2 yıl Önce

Eski yolda yağmur için oyuklar vardı yenisinde su gideri hiç düşünülmemiş sıkıntısını çekiceğiz

banner2754

banner2253

banner2588