Silivri’de bazı cadde, sokak ve işyerlerini su bastı

Meteorolojinin uyarılarının ardından etkisini gösteren sağanak yağış nedeniyle Silivri’de bazı cadde ve sokakları su bastı. Rögarlarda taşkınlar oluşurken, cadde üzerinde bulanan bir çok dükkan sular altında kaldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıların ardından İstanbul’da beklenen sağanak yağış, etkisini göstermeye başladı. Sağanak yağış hayatı olumsuz etkilerken Silivri Piri Mehmet Paşa Mahallesi’nde bazı cadde ve sokaklar sular altında kaldı. Sağanak yağışla birlikte rögarların taşmasıyla şerif sokak üzerinde bulunan bir çok dükkan sular altında kaldı. Uyarıları dikkate alan bazı vatandaşlar ise, işyerleri sular altında kalmaması için kum dolu çuvalları kapının önüne koyarak önlem aldı. Sokak ve caddelerdeki sular Silivri Belediyesi ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonrasında rögarların açılmasıyla boşaltıldı.

İşyeri su basan Ümit Şenal, “İki saatlik yağmurda işyerlerimiz bu hale geliyorsa, bir yağmur yağdığı zaman sokağımız işyerlerimiz ne hallere geliyor,İSKİ'nin çalışmasını istiyoruz. Alt yapılarımız çok çürük, yıllardır söylüyoruz. Esnaflara kulak versinler, burada mağdur olan insanlara kulak versinler. İki saatte yağan yağmur bu hale getirdi, kanallar sokaklar felç olmuş halde, yetkililerden gerekeni yapmalarını rica ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 07:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet saygı
Ahmet saygı - 2 hafta Önce

Olumsuz luk giderildi diyor olumsuzluk olmadan önce neredeydiniz her şey bittkten sonra geliyorsunuz her zaman ki gibi akşam 18:00 dan beri aradım gelmediniz şimdi bu dukkanlarimiza verilen zararı kim karşılayacak tabi ateş düştüğü yeri yakar her zaman ki gibi İSKİ yine sınıfta kaldınız

suat
suat @Ahmet saygı - 1 hafta Önce

iski değil mevcut belediye bakıyor o işlere canım bilocan

banner3196

banner3883

banner3552

banner3197

banner3841