banner3088

Belediye Meclisi 5000’lik Planı Masaya Yatırdı

Silivri Belediye Meclisi, 1/5000’lik planı parti grupları, meslek ve sivil toplum kuruluşlarıyla değerlendirerek beklenti ve önerileri ortak bir kararla İBB’ye sunacak.

Belediye Meclisi 5000’lik Planı Masaya Yatırdı
Silivri Belediye Meclisi, 1/5000’lik planı parti grupları, meslek ve sivil toplum kuruluşlarıyla değerlendirerek beklenti ve önerileri ortak bir kararla İBB’ye sunacak. 

Silivri Belediye Meclis Üyeleri, yapılan itirazlar üzerine yeniden değerlendirilmek üzere İBB Meclisi tarafından müdürlüğüne iade edilen 1/5000 Ölçekli Silivri Sahil Bölgesi Nazım İmar Planı ile ilgili değerlendirme toplantısı yaptı. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın da katıldığı toplantı Belediye Meclis Salonu’nda belediyenin teknik kadrosunun da katılımıyla gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda plana itiraz edilen noktalar hakkında bilgilendirme yapılarak, izlenecek yol haritası hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. 


IŞIKLAR ÖNERİLER SUNDU

Başkan Işıklar planın parti gruplarında, sivil toplum ve meslek odalarında yapılacak toplantılarla değerlendirilmesi önerisini dile getirerek; “Plan ile ilgili her parti kendi grubuyla değerlendirmeler yaparak raporlar oluştursun. Teknik ekibimiz plan hakkında bilgiler vermek üzere toplantılara katılabilir. Mimar ve mühendislerimizle, odalar ve sivil toplum kuruluşlarıyla da değerlendirmeler yaparak görüş ve önerileri bir noktada toplayalım. Bu plan ilçemizin geleceği için çok önemli, hep birlikte gelecek 50 yılımızı planlayacağız. Geleceğe hesap verirken vicdanımız rahat olsun” şeklinde konuştu. 


ORTAK KARARLAR İBB’YE İLETİLECEK

1/5000 Ölçekli Silivri Sahil Bölgesi Nazım İmar Planı, parti grupları, meslek odaları ve halk toplantılarıyla yapılacak değerlendirmelerin ardından ortak beklenti ve önerilerle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne sunulacak. 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2014, 13:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
emircan
emircan - 6 yıl Önce

Sokak köpeklerine çare bulunuz okula gitmeye korkuyoruz artık nerden gidecegimizi düşünüyoruz

ERSİN BAKAN
ERSİN BAKAN - 6 yıl Önce

yeni̇ mah de dere tarafi ve konut taksi̇ ve meslek li̇sesi̇ yolu köpekler dolu.yabu köpekleri̇ toplayin yada bi̇r mahalleli̇ olarak.bunlari yok etmeyolu bulcaz ki̇mse bi̇ze kanun manun demesi̇n biktik artik lütfen sorun çözülsün ve özellikle rotvaytır.sokak köpeği olurmu şunları toplayın silivri belediyesini arıyoz onlar kısırlaştırılıyormuş sanki köpeklere nikah kıycaz o zaman dişlerini çekin...bu köpekleri toplayın yoksa biz halk olarak çözüm bulacaz sonrada hayvan hakkı demeyin..bıktık sabah 06:30 işe gidecez köpekler okula çoçuk gidecek köpekler den gidemiyoruz...bu sorunun çözün bu işin kanunu manunu tanımıyorum.ben hayvan düşmanı değilim ama ne olduğu başı boş köpekler tehlikeli lütfen alın şunları artık yeeeeeeeeeeeeeeetttttttttttteeeeeeeeeerrrrrrrrrr bıktıııııııııııkkkkkkkkkkkkkkk

uğur kaan
uğur kaan - 6 yıl Önce

belediye konutları aydın evler site si oldugu yerde köpek dolu sabaha kadar havlama sesleri ve kovalıyorlar çocukları kaç kere belediye ye bu konuda bildirim yapıldı ama hiç bi şekilde toplanması en sonunda birinin başına bişey gelecek onlardan sonra toplanacak bunlar bi an önce müdahale edilsin...

Korkmaz
Korkmaz - 6 yıl Önce

yazlıkçılar kış gelince dönüyorlar,köpeklerde sokaklarda maalesef.sabahları çekerek cocuklarımız okula gidiyor. barınaklar yapılmalı ve toplanmadılar.

banner3205

banner3212

banner3152

banner3196