banner3088

Mustafa Balbay yeniden Silivri'de

Ergenekon davasında hapis cezasına çarptırılan ve geçtiğimiz günlerde tahliye edilen CHP Milletvekili Mustafa Balbay, Silivri Cezaevi'ne bu kez ziyaretçi olarak geldi.

 CHP İzmir Milletvekili GazeteciMustafa Balbay, Basın Konseyi üyeleri ile birlikte Silivri’ye geldi. 4 yılı aşkın süre tutuklu kaldığı cezaevindeki koğuş arkadaşı Tuncay Özkan ile Hikmet Çiçek, Turan Özlü ve Deniz Yıldırım'ı ziyaret edecek olan Balbay, içeri girmeden önce gazetecilere açıklama yaptı.

Balbay, “Biz duruşma salonundan dönerken bir gün bu direksiyon dışarı kırılacak diyorduk. O gün geldi. O gün herkes için gelmiş olsun. Girerken gerçekten çok buruk giriyorum. Soruyordum arkadaşlara işte buradan mı geliyordunuz bizleri ziyarete gelirken? İçeride gazeteci arkadaşları ziyaret edeceğiz. Onlarla ilk defa dışarıdan kucaklaşacağız. Ben artık devran dönüyor diyorum. Bundan sonra onlar için özgürlük olacak ama tabi ne olursa olsun aynı hüzünle söylüyorum geçmişte çok söyledik hukuk herkese lazım diye. Gerçekten hukuk herkese lazım. Ben şu anda ziyarete giderken hem bu kapıların açılmasını diliyorum, hem de içeriye tartışmalı şekilde herhangi bir suçluluğu kesinleşmemiş hiç kimsenin girmemesini diliyorum. Şu an bende buradayım ama çıkarken onu söylemiştim sanki kapıyı ben kapatıp çıkmışım gibi, şimdi içeri gireceğim. Kapıyı ben açıp gireceğim ama yine kapatıp çıkıyor olma hüznü tabiî ki olacak. Ama ben artık Türkiye’de şu anda yaşadığımız ortamın güncel gelişmelerin ışığında söylüyorum artık gerçekten herkes hukukun herkese gerekli olduğunu anlamıştır diye düşünüyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2013, 12:01
YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner2252

banner3196