banner2836

Silivri Beyaza Büründü

Silivri’de aralıksız devam eden kar yağışı, ilçeyi bembeyaz bir görünüme kavuşturdu. Silivri Belediyesi’nin karla mücadele çalışmaları tüm hızıyla sürerken, Başkan Işıklar çalışmaları bizzat denetledi.

Silivri Beyaza Büründü
HABERİN GALERİSİ
Silivri Beyaza Büründü

Silivri Beyaza Büründü

Trakya’yı etkisi altına alan kar yağışı, Silivri’de sabah saatlerinden itibaren yoğunluk kazandı. Tipi şeklinde aralıksız devam eden kar yağışı, ilçeyi beyaz bir çarşaf gibi kapladı. Silivri Belediyesi karla mücadele ekipleri ilçe genelinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nin çalışmalarını bizzat takip eden Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, karla mücadele çalışmalarını yerinde denetledi.

 

SİLİVRİ BELEDİYESİ EKİPLERİ HER YERDE

Büyükçavuşlu’dan Selimpaşa’ya kadar her noktada aralıksız tuzlama ve kar küreme çalışması gerçekleştiren Silivri Belediyesi karla mücadele ekipleri, başta ana caddeler olmak üzere yaya kaldırımları ve ara sokaklarda temizliğe devam ediyor. Tüm bölgelerde toplamda 3 greyder, 5 jcb kepçe, 2 loder kepçe, 1 adet kar küreme traktörü, 1 adet kamyon kar küreme aracı, 10 adet kamyonet ile birlikte 250 ton tuz dökümü gerçekleştirildi.

 

IŞIKLAR’DAN KAR UYARISI

Kar mücadele çalışmaları hakkında bilgi veren Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Karla mücadele ekiplerimiz, tüm mahallelerimizde ve köylerimizde çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 24 saat görev başında olan ekiplerimiz, yollardaki buzlanmaya karşı tuzlama ve kar küreme çalışmalarını sürdürüyor. Köy muhtarlarımızla da sürekli irtibat halindeyiz. Vatandaşlarımızın her türlü istek ve yardımına, hastaların evlerinden hastanelere ulaşımı gibi acil durumlara koordineli bir şekilde yardımcı oluyoruz. Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’mize gelen tüm yardım taleplerini karşılıyoruz. Amacımız, ilçe halkımızın sorunsuz bir kış geçirmesini sağlamak” dedi. Soğuk hava ve kar yağışı için vatandaşların gerekli tedbirleri almaları gerektiğini ifade eden Başkan Işıklar, soğuk ve buzlanmaya karşı dikkatli olunması, aracı olanların zincirsiz trafiğe çıkmaması konusunda uyarıda bulundu.

 

KARLA MÜCADELE EKİPLERİ 24 SAAT GÖREVDE

24 saat görev başında olan Silivri Belediyesi karla mücadele ekiplerine, 736 10 02 numaralı Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi ya da 444 20 47 numaralı Silivri Belediyesi İletişim Merkezi’nden ulaşabilirsiniz.

 
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2012, 18:07
YORUM EKLE

banner2834

banner2250

banner2588