banner3088

Kültür ve Sanatın Her Rengi Silivri’de

Yediden yetmiş yediye tüm Silivrilileri kültür ve sanatla buluşturan Silivri Belediyesi Kültür Merkezi, 24 ayrı branşta hizmet vermeye devam ediyor.

Kültür ve Sanatın Her Rengi Silivri’de
 Yediden yetmiş yediye tüm Silivrilileri kültür ve sanatla buluşturan Silivri Belediyesi Kültür Merkezi, 24 ayrı branşta hizmet vermeye devam ediyor.

 

Silivri Belediyesi Kültür Merkezi, farklı birçok branşta verdiği kurslarla sanat ve kültürle dopdolu bir merkez haline geldi. Kültür ve sanata olan ilgiyi artırmak, çocuk, genç ve yetişkinlere kültür ve sanatı sevdirmek ve yeteneklerin keşfedilmesini sağlamak amacıyla açılan Kültür Merkezi, yediden yetmiş yediye binlerce kursiyeri bir araya getiriyor.

 

SANAT VE KÜLTÜRLE DOPDOLU BİR MERKEZ

Kültür Merkezi’nde; Gitar, Keman, Ud, Kanun, Bağlama, Türk Halk Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği Korosu, Yetişkin Resim, Çocuk Resim, Bale, Arjantin Tango, Plates-Step-Aerobik, Ebru, Keçe İşlemeciliği, Deri İşlemeciliği, Piyano, Salsa-Çaça, Ahşap-Seramik-Cam Boyama, Takı Tasarım, Ahşap Rölyef, Yetişkin Tiyatro, Çocuk Tiyatro, Halk Oyunları ve Klarnet olmak üzere 24 ayrı branşta ücretsiz kurslar veriyor. Eğitimler akademisyen öğretmenler eşliğinde devam ediyor.

 

IŞIKLAR: “SİLİVRİ’DE YAŞAMAK BU YÜZDEN GÜZEL…”

Kültür Merkezi’nin her yaştan birçok Silivriliyi kültür ve sanatla buluşturduğunu belirten Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Dört bini geçen kursiyerimizle 24 branşta kurslar vererek Silivri’de yapılamaz, uzak denilen sanatın birçok dalında eğitimler veriyoruz. Her yaştan binlerce kursiyerimiz bir arada öğrenmenin, yeteneklerini keşfetmenin keyfini yaşıyor. Silivri’mizi daha huzurlu, yarınlara umutla bakabilen bir şehir yapmak için çalışıyoruz. Silivri’de yaşamak bu yüzden güzel.. Bir arada sanatla, kültürle, hep birlikte, geleceğe umutla bakabildiğimiz için güzel..” 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2014, 18:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seda Uysal
Seda Uysal - 6 yıl Önce

çocuğuma tiyatro izletebilmek için 60 km. yol gitmek zorunda kalıyorsam silivride yaşamak o kadar da güzel değildir diyorum.

RAMAZAN
RAMAZAN - 6 yıl Önce

benim anlamadığım bir şey var şimdi kültür ve sanat haberi başlığı atılıyor ama kürtür ve sanat için çekilen fotografta çocukların hepsinin elinde keman var bende şu izlenim oluştu bizim kültürümüz ve sanatımız sadece avrupai tarzda olabilir kanun ud kemençe tulum bağlama bu tür çalgıların kültür ve sanatla alakası yokmuş gibi hissettim tamam heberde bunların olduğu söyleniyor ama bu fotograf kendimi bir türk olarak aşağılık olarak görmeme neden oldu...

banner3205

banner3212

banner2251

banner3196