banner3088

Barlas: Silivri halkını kandıramazsınız!

KİPA AVM önündeki asansörlü üst geçit projesinin duran imalatından CHP'nin Karayollarını sorumlu tutmasına binaen AK Parti İBB Meclis Üyesi Sami Barlas, ‘yüklenici firmanın Karayollarına başvuruda bulunmayı unuttuğunu' ileri sürdü ve “İş bilmez bir tutumla, içi boş iddia ve iftiralarla, görsel şovlarla Silivri halkını kandıramazsınız. Silivri CHP İlçenin asılsız iddialarını kınıyor, Silivri halkından ve Karayolları yetkililerinden özür dilemeye davet ediyoruz” dedi.

Barlas: Silivri halkını kandıramazsınız!

AK Parti İBB ve Silivri Belediye Meclis Üyesi Sami Barlas yazılı bir açıklamada bulunarak, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve bir süredir imalatı duran KİPA AVM önündeki asansörlü üst geçit projesi ile ilgili CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen ve Belediye Meclis Üyelerinin “Karayolları üst geçit imalatını engelliyor…” şeklinde yaptığı açıklamalar tamamen asılsız ve iftira niteliği taşımaktadır” dedi.

“KARAYOLLARINA BAŞVURU YAPMAYI UNUTTUKLARI GİBİ BİR DE UTANMADAN KARAYOLLARI NEZDİNDE DEVLETİMİZİ SÖZDE ENGELLEME YAPMAKLA SUÇLAMIŞLARDIR”

Barlas konuyla ilgili kamuoyunla şu bilgileri paylaştı: “KİPA AVM önü asansörlü üst geçidin protokolü için yüklenici firma Karayollarına 24.08.2020 tarihinde müracaat yapmıştır. Hatta bu başvuru, CHP gurubunun “engelleme yapılıyor” açıklamasında bulunduğu tarihten birkaç gün sonra yapılmıştır. Yani Karayollarına başvuru yapmayı unuttukları gibi bir de utanmadan Karayolları nezdinde devletimizi sözde engelleme yapmakla suçlamışlardır.

“BÜYÜK BİR İHMAL VAR”

Ayrıca Karayollarının bile proje statiklerinin onayını Üniversite ve mühendisler odasına onaylattığı bir dönemde yüklenici firmanın projeyi kendisinin imzalaması bile 2. derece deprem bölgesinde olan Silivri İlçemize yapılmış büyük bir ihmaldir.

Kısacası CHP İlçe Başkanı ve meclis üyelerinin dediği gibi “Karayolları imalatı engelleniyor” söylemi tamamen yanlış ve kamuoyunu yanılgıya uğratmaktan başka bir şey değildir.

AK Parti'nin ve AK Parti Hükümetinin hizmet anlayışında engelleme yoktur. AK Parti 18 yıldırır tüm engellere rağmen milletine hizmet etmeye devam etmektedir. Eğer bir engelleme arayacaklarsa kendi partileri olan CHP'nin geçmişine bakmaları yeterli olacaktır. Başta Kanal İstanbul olmak üzere Türkiye'nin gücüne güç katacak birçok vizyon projeye sırf siyasi emelleri uğruna nasıl karşı çıktıklarını “İstemezük” anlayışı ile ulusal ve yerel birçok projeyi nasıl engellemeye kalkıştıklarını hepimiz biliyoruz.

“SİLİVRİ HALKINI KANDIRAMAZSINIZ”

İş bilmez bir tutumla, içi boş iddia ve iftiralarla, görsel şovlarla Silivri halkını kandıramazsınız. Dolayısı ile Silivri CHP İlçenin yaptığı asılsız iddiaları kınıyor, Silivri halkından ve Karayolları yetkililerinden özür dilemeye davet ediyoruz.”

Hürhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3211