banner3088

Çantalılar gönül sofrasında buluştu

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın ev sahipliğinde Çanta Mahallesi’nde kurulan gönül sofraları, mahalle sakinlerinin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Çantalılar gönül sofrasında buluştu

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Ramazan ayının 3.gününde Çanta sakinleriyle buluştu. Çanta Merkez Park Meydanı’nda kurulan gönül sofralarına mahallelilerin katılımı yoğun oldu. Başkan Volkan Yılmaz, Başkan Yardımcısı Harun Akkan, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın, Çanta Sancaktepe Mahallesi Muhtarı Hayri Şahin, Çanta Balaban Mahallesi Muhtarı Hasan Susulu, belediye meclis üyeleri ve mahalleliler aynı sofrada buluşarak oruçlarını açtı.

YILMAZ: “BU SOFRALARDA KARDEŞLİĞİMİZİ PEKİŞTİRMELİYİZ”
Dua edilmesinin ardından konuşma yapan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “11 ayın sultanı Ramazan ayının memleketimize, şehrimize, Çanta Mahallemize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Ramazan ayı boyunca tutacağınız oruçların, yapacağınız ibadetlerin, hayır hasenat işlerinin Allah katında kabul edilmesini temenni ediyorum. Silivri Belediyesi olarak her gün bir mahallemizde bir gönül sofrası kuruyoruz. Bu gönül sofralarında ekmeğimizi, aşımızı bölüştüğümüz gibi; dostluğumuzu, arkadaşlığımızı, kardeşliğimizi de pekiştirmemiz gerekiyor. Memleketimizin içinde bulunduğu şu günlerde en çok ihtiyacımız olan birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu yaşatabilmektir. Bizim birliğimiz için mücadele eden, vatanımızın korunması ve bizlerin huzuru için görev yaparken şehit düşen tüm güvenlik güçlerimize cenabı Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.   

ÇANTA’NIN SORUNLARINI BİLİYORUM
Çanta Mahallesi’nin sorunlarını iyi bildiğini söyleyen Başkan Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: “Seçimlerden sonra Çanta’ya ikinci ziyaretim. Daha önceki ziyaretlerimde de söylediğim gibi eksiklerinizi biliyorum. Hanımefendilere her zaman söylüyorum; hiç meraklanmasınlar. Hem Silivri’nin, hem Çanta’nin eksik gedik neyi varsa hepsini bir bir sizlerle beraber kapatacağız. Sizin çocuklarınızın, gençlerinizin, yaşlılarınızın her zaman yanında olacak, sizin sofranızda, sizin derdinizi dinleyecek bir belediye başkanı olacağıma söz veriyorum. 5 yıl boyunca böyle olacak. Kendim geleceğim, ekiplerimiz gelecek, ve hizmetlerimiz gelecek! El ele, gönül gönüle, beraberce, birlik olarak Çanta’ya ve Silivri’ye hizmet edeceğiz. Göreceksiniz Çanta Mahallemizde sosyal hayat, kültürel hayat, spor hayatı tekrar eski günlerine dönecek. Beni misafir ettiğiniz, gönül sofranızda yer verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, hayırlı bereketli Ramazanlar diliyorum.” 

Mahalle ve köylerde kurulacak iftar sofralarının devam eden 10 günlük programı;
9 Mayıs Perşembe Ortaköy Mahallesi/ Meydan
10 Mayıs Cuma Sanayi Mahallesi/ Sanayi Sitesi Mavi Bloklar
11 Mayıs Cumartesi Büyükçavuşlu Mahallesi/  Kapalı Pazar Alanı

12 Mayıs Pazar Selimpaşa Mahallesi/ Yoğurthane Bölgesi
13 Mayıs Pazartesi Kavaklı Mahallesi/ Kavaklı Spor Kulübü Yanı
14 Mayıs Salı Değirmenköy Mahallesi/ PTT Önü
15 Mayıs Çarşamba Selimpaşa Mahallesi/ Bedesten Çarşısı
16 Mayıs Perşembe Büyükkılıçlı Mahallesi/ Cami Önü
17 Mayıs Cuma Gümüşyaka Mahallesi/Cami Önü
18 Mayıs Cumartesi Semizkumlar Mahallesi/ Deniz Kent Sitesi Sokak

YORUM EKLE
YORUMLAR
Soner Celikkanat
Soner Celikkanat - 1 yıl Önce

bide yemek yiyebilseydik iyi olurdu... organizasyon sıfır.... çoğu masalara yemek verilmedi...

SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3197