banner3088

Bozdağ “Yöneticiler tarafından saldırıya uğradık!”

Silivrispor Kasaba Taraftarlar Derneği Başkanı İrfan Bozdağ, Pendikspor maçı sonrasında çıkan olaylarla ilgili basın açıklaması yaptı.

Silivrispor ile Pendikspor arasında Çarşamba günü Silivri Stadında oynan karşılaşma 0-0 beraberlikle sonuçlanınca, oynanan 6'ncı maçta da galibiyet sevinci yaşayamayan taraftar, kulüp yönetimini istifaya çağırmıştı. Maç sonunda ise, Kulüp Başkanı Akgün Duru ile taraftarlar sözlü atışmaya girmiş, Akgün Duru'yu destekleyen taraftar gurubunun da olaylara dahil olmasıyla, taraflar arasında arbede çıkmıştı.

Olaylar ile ilgili bir taraftar gözaltına alınmış, bir taraftar ise hastaneye kaldırılmıştı.

Maç sonunda yaşananlarla ilgili olarak Silivrispor Kasaba Taraftarlar Derneği Başkanı İrfan Bozdağ, bugün bir açıklamada bulundu.
Bozdağ’ın yapmış olduğu açıklama şu şekilde;

“Silivrispor taraftarları olarak 2010 yılında Silivrispor Kasaba Taraftar Derneği'ni kurduk.

7 yıldır Silivrispor formasını giyerek Silivri Stadyumunda ve deplasman maçlarında takımımızı yalnız bırakmadık. Tribünlerdeki yerimizde Silivrispor için haykırdık.”

“BAŞKALARI İÇİN BUGÜN KURULMADIK Kİ, BAŞKALARI GİDİNCE YOK OLALIM!   

Kurucumuz, büyüğümüz, Rahmetli Ahmet Nedim Bozdağ'ın başlattığı taraftar birlikteliğini ve Silivrispor sevdasını " Aslolan Silivrispor'dur " anlayışıyla her zaman devam ettirdik.

İyi günde ve kötü günde hangi koşulda olursa olsun Silivrispor için elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. Çünkü tribün; başka bir dünya, başka bir heyecan, başka bir sevdadır dedik. Tribün ne denemelik bir heves ne de çocuk eğlendirme sıraları değildir! Ciddiyet işidir, cesaret işidir ve her şeyden önce aşk işidir. Bizler: “BAŞKALARI İÇİN BUGÜN KURULMADIK Kİ, BAŞKALARI GİDİNCE YOK OLALIM!

“BU DUYGUYU GÜNDELİK SİLİVRİSPORLU OLANLAR BİLEMEZ.”

Kuruluşundan bugüne kadar gurur verici onca başarılar elde eden Silivrisporumuz, son 7 yılda başarısına başarı katmış Silivri'de sporsever 7’den 70’e her kesimi aynı şekilde gururlandırmaya devam ediyor. Mavi-Kırmızı forma çatısı altında biz taraftarların mazisi de ortadadır. Kasaba Taraftar Derneği, Silivrispor ile bütünleşmiş, sahadaki futbolcuları gibi 90 dakika tribünde ter döker hale gelmişiz! Galibiyetine sevinen, mağlubiyetine üzülen kişileriz. “BU DUYGUYU GÜNDELİK SİLİVRİSPORLU OLANLAR BİLEMEZ.”

KASABA BİR SEMBOLDÜR!  

Şöyle geçmişe bir baktığımızda, takımımızın zorlu günler geçirerek neredeyse 3.ligden bir alt lige düşme tehlikesi yaşadığı günlerde dahi takımımıza sahip çıkarak asla yalnız bırakmadığımızı göreceksiniz. Bununla birlikte Silivrisporun başına gelen çok sayıda başkan ve yönetici gördük.

"Şampiyon Silivrispor" için sabrımızı gösterdik. Evet, herkes gibi bizlerde zaman zaman demokratik haklarımızı kullanarak serzenişte bulunduk, tepki gösterdik, eleştirdik, kızdık. Ama asla Silivrispor'dan vazgeçmedik! Başkanlar değişti, yöneticiler değişti, taraftar olarak biz her zaman haddimizi bildik, görevimizi bildik ve takımımızın yanında yer aldık. Takımının şampiyon olması için tribünden sesi kısılana kadar destek olmaktan asla geri durmadık. Gecesini gündüzünü Silivrisporumuz için ayıran bizleri Silivri halkı çok iyi tanıyor. Çünkü KASABA bir semboldür!   

“OYNADIĞIMIZ BEŞİNCİ MAÇIMIZDA DA GALİBİYET YÜZÜ GÖREMEDİK”

Son aylarda Silivrisporumuza nazar değdi. Takımımız “Şampiyon” olmasına rağmen, geçtiğimiz birkaç ay öncesinde olağanüstü kongreye giderek yeni bir başkan seçti. Yeni başkanımız, yeni yöneticilerimiz ve yeni futbolcularımız ile birlikte bu sene 2.Ligde mücadele gösteren bir Silivrisporumuz var. Kasaba Taraftarları olarak hepimiz, sezonun başladığı haftalardan beri gerek iç sahada, gerekse dış sahada aldığımız yenilgiler sebebiyle büyük üzüntü duymaktayız. Ayrıca Ziraat Türkiye kupasından da elendik… Lig’de oynadığımız beşinci maçımızda da galibiyet yüzü göremedik.

“SİLİVRİSPOR’UN BAŞKANI DÂHİL YÖNETİCİLERİ TARAFINDAN SALDIRIYA UĞRADIK!”

Geçtiğimiz Çarşamba günü Pendik maçı bitiminde taraftar olarak bizler, çok kısa bir süre tepki gösterdik. Sadece yönetime tepki gösterdik! Bizim bu sınırlı tepkimizin karşılığında, Pendik maçı sonrasında tehdit, hakaret ve fiziki saldırıya maruz kaldık. Başta Silivrispor Kulüp Başkanımız Sayın Akgün Duru, Silivrispor Denetim Kurulu Üyesi Yusuf Ziya Küpelioğlu, Hüseyin Yaşar isimli şahıslar tarafından ailelerimize en ağır küfürler edilmek suretiyle tehdit edildik, ardından fiziki saldırıya uğradık. Bu saldırılar sonrası hastaneye kaldırılan, iş göremez raporu olan taraftar kardeşlerimiz de var. Tekrar ediyorum! Silivrispor’un Başkanı dâhil yöneticileri tarafından saldırıya uğradık!    

“ÇİRKİN SALDIRIYI KINIYORUZ!”

Mazisi başarılarla dolu olan Silivrisporumuzun RESMİ TARAFTAR GURUBUNA yapılan bu haksız, mesnetsiz ve çirkin saldırı, kulübümüzün tarihine kara bir leke olarak kaydedilmiştir. Silivrispor tarihinde kulüp yöneticileri tarafından saldırıya uğrayarak darp edilen, ağır hakaretlere maruz kalan taraftar hiç olmamıştır. Kasaba Taraftar Derneği olarak derin üzüntü duyuyor, yapılan bu ÇİRKİN SALDIRIYI KINIYORUZ!

“AĞABEYLİK YAPMAYA GELDİM” DERKEN, TAM TERSİ “AĞALIK” YAPMAYA GELMİŞ”

Gerçekleşen bu çirkin saldırı sonrasında Silivri Emniyet Müdürlüğüne giderek Silivrispor Kulüp Başkanı Akgün Duru, Denetim Kurulu Üyesi Yusuf Ziya Küpelioğlu ve Hüseyin Yaşar'dan şikayetçi olduk. Artık adli makamlarımız bu konunun takipçisi olacaktır. Seçildiği günden beri sürekli “Biz hep birlikte Silivrisporuz” diyerek sözde bütünleştirici söylemlerde bulunan Akgün Duru ve yönetiminin daha ligin beşinci haftasında taraftarına eşi benzeri görülmemiş bir tavırla tepki göstermesi, Türk futbolu ve Türk sporu adına utanç verici tablo olduğunu da özellikle belirtmek isteriz. Sayın Duru: “Ağabeylik yapmaya geldim” derken, zannediyoruz tam tersi “Ağalık” yapmaya geldiğini de çok net bir şekilde belli etmiş oldu.

“BİZ KÜFREDEN DEĞİL, COŞKU İLE HAYKIRAN OLACAĞIZ”

Biz taraftarlar, tribündeki tüm üyelerimize, gencinden yaşlısına spora ve sporcuya yönelik çalışmalar yaparken, yöneticilerimizin bu şiddet saldırılarına anlam veremiyoruz. Bizler, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün: "Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim" sözünü ilke edinerek statlardayız. Kasaba Taraftar Gurubu olarak tüm bu çirkin saldırılara hukuk çerçevesi içinde savunma yapacağız ama en önemlisi spora ve sporcuya yakışan saygı, hoşgörü, centilmenlik ile tam bir Silivrisporluya yakışan şekilde kendimize sahip çıkacağız! Biz kalp kıran değil, kalpleri birleştiren olacağız. Biz küfreden değil, coşku ile haykıran olacağız. Ne olursa olsun asla saldıran değil, saldırılar karşısında Silivrisporumuzu koruyan ve kollayan olacağız!

“SİLİVRİSPORUMUZUN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Buna 7 yıldır gittiğimiz deplasmanlar, sesi kısılana kadar söylediğimiz marşlar, terlettiğimiz formalar bizim en büyük şahitlerimizdir. Her şeyden öte değerli Silivrililer, Silivrispor hayranları bu emeklerimizin şahididir. Gösterdiğimiz haklı tepkiye tahammülleri olmayan insanlar Silivrispor sevdasından bahsedemez.  Taraftar olarak Silivrisporumuzun yanında olmaya devam edeceğiz.      

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 17:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
TARAFTAR
TARAFTAR - 2 yıl Önce

BU YÖNETİMİN NASIIL BİR YÖNETİM OLDUĞUNU YENİMİ ANLADINIZ BUNLAR NİYETLERİNİ DAHA SEÇİM GÜNÜ MEVCUT BAŞKANI KONUŞTURMAYARAK BELLİ ETTİ ZATEN

SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3205

banner3212

banner2250

banner3196