banner3088

Karakaş: İş yapmayan çok konuşur

Ak Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, yaptığı basın açıklamasında pek çok konuya değindi.

Karakaş: İş yapmayan çok konuşur

Yapılan açıklamanın gündeminde Suriye meselesi, sivil anayasa, Silivri projeleri, çok konuşulan mahalle isimleri gibi konular vardı.

Suriye meselesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gerekli açıklamayı yaptığını belirten Karakaş şunları söyledi: “Eskiden Suriye’lilerle akrabaydık. Ancak geçen süreçte Suriye kendi bebeğini bile öldürebilecek bir idarenin yönetimi altında. Terör örgütlerine yataklık ediyor. Hepimizin bildiği gibi jet düşürme meselesi var. Bu konuda sayın başbakanımız ‘bir daha aynı şey olursa kesinlikle savaş.’ Diyerek ne kadar güçlü bir ülke olduğumuzu ortaya koymuştur.”

Türkiye’de ilk defa sivil anayasa süreci yaşandığını belirten Karakaş’ın bu konudaki açılamaları da şöyleydi: “En sivil anayasa Atatürk dönemi anayasasıdır. En sivil ve en halkçı anayasadır. İhtilal sonrası anayasaları devletle millet arasına setler kurar. Kim ki sivil anayasa fikrini savunduysa ya faili meçhul cinayetler olmuştur ya da en son parti kapatılmıştır. İlk defa bir irade şartlar ne olursa olsun diyerek bu anayasa fikrini ortaya koydu. Ben adak adadım, sivil anayasa kabul edilirse kurban keseceğim. Bu yapıldığı zaman Türkiye’yi artık hiçbir güç tutamayacak.”

Kim Daha Çok Atatürk’çü ?

“Milli Şef Dönemi’ne atıflarda bulunacağım. İsmet İnönü çeşitli güçlerle başa getirildi. İlk icraatı Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti üzerindeki izlerini silmek. Milli ve manevi değerlerle oynandı. Bazı camilerimiz ahır, samanlık gibi kullanıldı; Atatürk’ün resmi okullardan indirildi; Atatürk’ün isminin anılmaması konusunda neredeyse emir derecesinde direktifler verilmiş; Türk Lirasının üzerinden Atatürk’ün resmi  silinerek İsmet İnönü’nün resmi basılmıştır. Keşke Atatürk 10 yıl daha yaşasaydı da Türkiye’de yapmak istedikleri yarım kalmasaydı. Bunların Atatürkçülüğü bu kadar. Milli Şef  döneminde resimleri paralarına bastıracak kadar Atatürk’ten nefret eden bir yaklaşımları vardı. İşte CHP’nin mirası bu. Her şeye sahip çıkıyorsanız bu döneminize de sahip çıkın. Bugün Atatürk mezarından çıksa başta Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu sopayla kovalar.

 “Tarihe Geçecek Projeler”

Metin Karakaş’ın gündeminde Silivri projeleri de vardı. “Bence tarihe geçmesi gereken en önemli proje  Biyolojik Artıma Tesisi’dir. Ama hayatımda ilk defa bir çevreci dernek Artıma Tesisi’ne karşı çıktığını görüyorum. Bu çalışmanın yanlış olduğunu söylüyor. Bu çevreci derneğin de çok yerinde olduğuna inanmıyorum. Sadece büfe alan, büfeci bir dernek.

Pazartesi günü Ergene Havzasıyla ilgili olarak Uğur Mumcu meydanında toplanılmış. Ergene çevresindeki belediyelerin %95’i CHP’ye ait. Bence Kemal Kılıçdaroğlu bir talimat çıkararak bu civardaki belediyeler için arıtma tesisinin önünü açmalı.

Boğluca Deresi tarihe geçecek projelerden biri. Beş geçişi olacak ve yanları kaya taşı olacak. İki buçuk metre yüksekliği 30 metre genişliği olacak. Etrafında sadece yürüyüş yolu olacak. İçinden kanolar, sandallar geçecek. Bu proje Silivri’mize prestij katacak.

İsmek binasının projesi bitti. İhalesi yapıldı. Bu hafta içinde ihale sonuçlanacak. İsmek binamız da 6-7 ay sonra faaliyete geçecek.

Fener, Yolçatı ve Çanta’ya doğalgaz geliyor. Fener’de bu kış yanacak.

Nurullah Baldöktü ve Hasan Özvarnalı’ya kapalı spor salonu geliyor.

Silivri’ye 80 bin tonla 100 bin ton arasında asfalt döküyoruz. Bu asfaltın içerisinden 5 bin tonunu Silivri Belediyesi’ne verdik. Şunu söylemek istiyorum verdiğimiz asfalt kanserojen madde içermiyor.

Bundan sonra Silivri’nin güzelliklerini ortaya çıkaran çalışmalarda yapacağız. Mesela Danamandıra’da bir gölet var. Bir zamanlar yok edilmek istendi. Daha sonra doğal sit alanı ilan edildi. Bu göledi tamamen düzenliyoruz. Kuş gözlem kulesi, yağmur barınağı, kültür alanları, fotoğraf çekim alanları, ördek kaz yuvaları gibi her şeyi düşündük. ” diyerek projeleri de anlattı.

 “ Deli Gelin Çeyizi Gibi Fotoğraf Asmakla İş Yapılmaz”

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar için “Göreve geldiği zamandan beri elle tutulur çalışmalar yapmadı. 80 Ada düzenlemesi daha yeni bitmiş. Yazılar olsun belediyeye. Bu kadar basit çalışmayı bile 2,5 yılda anca bitirmiş. Başkanı tebrik etmek lazım, çok süslü lafları var ama iş yapmayan konuşur, iş yapan konuşturur. Biz halkımızı konuşturuyoruz, nasıl işler yaptığımız ortadadır. 3,5 yılda Silivri’yi içine kapattı. Kaybettirdiği 3,5 yılı telafi için projeler varsa söylesin biz AK Parti olarak arkalarında bulunacağız. Öyle deli gelin çeyizi gibi parklara fotoğraflarını asmakla olmuyor. Bir de kendisinden ben bir şey rica edeceğim, lütfen kandil simidi ve bayram lokumlarına kendi fotoğraflarını yapıştırmasın. Öyle deli gelin çeyizi gibi fotoğraflarını sağa sola asmakla iş yapılmaz.” şeklinde konuştu.

 “ Bir Suç Varsa Hepimizindir! ”

Metin Karakaş, Silivri’deki köy ve mahallelerinin isimlerinin değiştirilmesiyle ilgili sadece kendisinin ve Ak Parti’nin sorumlu olmadığını söyledi. Karakaş: “ Mahallelerin ve köylerin isimlerinin değişmesiyle ilgili yazının altında Ak Parti’nin, CHP’nin, MHP’nin, Saadet Partisi’nin ve Has Parti’nin imzası var. Çünkü onların imzaları toplanarak bu isimler değiştirilmiştir. İlgili komisyonlara giderken arayıp Yılmaz Kandemir’le de konuştuk. Kağıtlarda onun da imzası var. “ açıklamalarını yaptı.

Alibey Mahallesi’ne asılan pankartla ilgili olarak da şunları söyledi: “ Bu pankartı asan adam ahlaksızdır. Kamera kayıtlarına da baktık. Kimin astığını hepimiz biliyoruz. Bak siyasete yeni girdin, yolun açık olsun. Ama ucuz siyaset yapma.”

 
Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2012, 21:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3212