banner3088

Engelliler Haftası etkinlikleri başladı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri başladı.

Engelliler Haftası etkinlikleri başladı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla ilk etkinlik Silivri Belediyesi Önder Yılmaz Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.

Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu tarafından düzenlendi. Okul Müdürü Bünyamin Kurt’un ev sahipliğinde Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Emre Sarısaltıkoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Can Dağaşan ile çok sayıda eğitimcinin de katıldığı program kapsamında konuşmalar yapıldı ve çeşitli gösteriler sahnelendi.

Önder Yılmaz Tiyatro Salonu’nun bulunduğu Küçük Hasfırın Sokak boyunca sağlı ve sollu olarak sokağı kapatan  Silivri Prof. Dr. Fuat Sezgin Fen Lisesi öğrencileri tarafından gitar ve keman çalınarak şarkılar söylendi.

Daha sonra Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerinin el işleriyle hazırlamış oldukları serginin açılışı yapıldı.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında ikinci etkinlik de Lions Leo Dernekleri Esen İbak Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde düzenlendi.

Silivri Kaymakamı Ali Partal’ın da katıldığı etkinlik kapsamında öğrenciler tarafından hazırlanan çeşitli gösteriler yapıldı.

Okul Müdürü Nazım Öztürk’ün ev sahipliğinde düzenlenen “5. Geleneksel Renkli Bahçe Şenliği’nde renkli balonlar gökyüzüne uçuruldu ve Silivri Kaymakamı Ali Partal’ın da katıldığı halat çekme yarışması düzenlendi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 01:11
YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2250

banner3196