banner4556

Sahil 2. Etap Projesi Hız Kazandı

banner4336

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Erseven Sitesi önünde başlayan 2. Etab Silivri Sahil ve Çay Bahçeleri Düzenleme Projesi çalışmalarını denetleyerek, esnaf ve vatandaşlarla proje hakkında fikir paylaşımında bulundu.

Sahil 2. Etap Projesi Hız Kazandı
banner3909
banner4558

Silivri Belediyesi, 2012 yatırım programı kapsamında çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. İnö­nü Caddesi sahil şeridinde başlatılan Silivri Sahil ve Çay Bahçeleri Düzenleme Projesi 2. Etabı çalışmalarının, okullar kapanmadan sonlandırılması hedefleniyor. Mevcut Piramit Çay Bahçesi, Beyzade Çay Bahçesi, Elmassaray Çay Bahçesi ve çok amaçlı açık alanın yeniden düzenlenerek, seyir terası, gezinti ve bisiklet yolu, çocuk oyun alanı ve 52 araçlık oto­parkın yer alacağı proje çalışmalarını yerinde inceleyen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

IŞIKLAR; “SİLİVRİLİLER YEŞİL VE MAVİNİN TADINI ÇIKARACAK”

Yapılan düzenlemeler ile birlikte yaz aylarında sahilin bu bölümünde de ciddi kalabalıklar olacağını belirten Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Erseven önünde başlattığımız düzenleme çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Kısa sürede tamamlamayı hedeflediğimiz Sahil 2. Etap projemiz sonlandığında, yazın sahil şeridimizin bu kısmında da ciddi bir yoğunluk bekliyoruz. Yaptığımız düzenlemelerde çimleri çitlerle, direklerle çevirmeyeceğiz. Çocuklarımıza çimlere basmayın demeyeceğiz. Tam tersine bassınlar. Bozulursa yine düzenleriz. Yeter ki çocuklarımız, gençlerimiz yeşilin ve mavinin tadını çıkarsın” dedi.

 

ESNAF VE VATANDAŞLARLA GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ

Çalışmalarla ilgili esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Işıklar, proje detayları hakkında fikir paylaşımında bulundu. Toplamda 25.243 m2 alanda gerçekleşecek olan çalışmalar kapsamında; 5542 m2 yeşil alan, 19.701 m2 sert zemin düzenlemesi yapılacak.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2012, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4389

banner4321

banner3841